Плавання є найбільш безпечним видом спорту у світі. Регулярне відвідування басейну дозволяє покращити імунітет, загальне самопочуття та фізичну витривалість. Проте важливо правильно тренуватись, щоб досягти бажаних результатів.
Порада №1
Перш за все треба для себе вирішити, що ти готовий мінятися. Повинно бути бажання і тоді все прийде! Головне – вчитися і регулярно займатися. Приходити на тренування потрібно в гарному настрої. Це найголовніше! Заняття «з-під палки» не принесуть користі організму. Так, можливо м’язи запам’ятають, але задоволення не буде.
Читайте: Топ-5 помилок при занятті бігом
Порада №2
Ретельно обирайте басейн. В деяких використовують застарілі системи очистки води, що може бути не комфортно для тіла та очей. Не соромтеся перепитати як очищається вода, а ще краще знайдіть друзів, хто займається в тому спортклубі та поговоріть з ними, почитайте відгуки в соцмережах.
Порада №3
Розминка – обов’язкова. Тіло для плавання має бути гнучким, тому треба ретельно розім’яти всі м’язи. Це допоможе уникнути травм та судом у воді.
Дивіться: Як отримати приз у 60 тис. грн
Порада №4
Не їсти перед заняттям. Має пройти година, після останнього прийому їжі. Каву пити теж не варто. А от водичку – будь ласка. Її треба пити під час тренування в басейні. Навіть у воді ми пітніємо і втрачаємо вологу (цього просто не видно), тому треба поповнювати водний баланс. Не їште вуглеводів після плавання. Можна обрати шматочок нежирного м’яса (курятина, кролик, відварена телятина).
Порада №5
Заняття в басейні не вимагають надзвичайно дорого спорядження. Проте треба ретельно підійти до вибору купальника/плавок, а також шапочки і особливо окулярів. Якщо займаєтесь в басейні – окуляри дуже потрібні. Без них буде не комфортно очам під водою. Зверніть увагу на взуття. Воно не має ковзати. Дешеві китайські шльопанці – це прямий шлях до травматолога.
Порада №6
Обов’язково займайтесь з тренером. Навіть якщо ви вважаєте, що вмієте плавати, ви можете помилятись. Тому хоча б на перших етапах візьміть кілька уроків.
Починайте вчитися плавати з азів. Перші заняття майже 100% будуть нудні, вправи дивні, а вода на смак – несмачна. Але це потрібно пережити і вміти правильно рухатися у воді.
Читайте: Як мотивувати себе не кидати заняття спортом
Порада №7
В басейні поважайте інших. Не варто стрибати з бортика і пливти серед доріжки – зазвичай одну воду використовують кілька людей. Просте правило – завжди тримайся правого боку. Це дозволить уникнути непорозумінь і сварок.
Нагадаємо, нещодавно Андрій Ковальський став автором спортивного проекту ICTV Зірковий заплив під керівництвом чемпіона з плавання Олега Лісогора та чемпіонки світу на відкритій воді Власти Шовковської.
Спільно з відомими журналістами та ведучими каналу протягом 2,5 місяців вони будуть навчатися плавати, щоб здійснити власну спортивну мрію.
У проекті також беруть участь ведучі Фактів Олена Фроляк, Оксана Гутцайт, Інна Шевченко та В’ячеслав Цимбалюк.
Спортсмени-початківці будуть не просто навчатись, а готуватись до міжнародного запливу в Іспанії. Головна мета проекту на власному прикладі показати, що в будь-якому віці можна досягнути спортивних вершин.