Почати день ідеально зі склянки чистої води кімнатної температури. А з урахуванням того, що нешкідлива для організму доза кофеїну всього дві філіжанки середньої міцності в день, активувати нервову з систему можна за допомогою інших корисних напоїв, що бадьорять. Спробуйте замінити ними каву – вам обов’язково сподобається.
– Каву може замінити вранці стакан води з ложечкою меду. Це відмінно запустить обмін речовин і послужить прекрасним легким енергетиком, після якого захочеться жити і творити, – запевняє сімейний лікар поліклініки Оболонського району Київ Людмила Сердюк.
Тут слід враховувати, що надмірна кількість кави дає ефект, зворотний очікуваному. До того ж кава активно вимиває з організму кальцій, від чого шкіра стає сухою і тьмяною.
Ця максима особливо актуальна для літнього сезону, коли організм слід всіляко зволожувати – як зовні, так і зсередини.
А протягом дня щоб підбадьоритися, за словами Людмили Сердюк, каву можна замінити такими прекрасними напоями:
Цикорій – доступний, дешевий, дуже схожий на каву, але без кофеїну, зате в достатній кількості вітаміни групи РР, В і вітамін С, а також кальцій, калій і магній, які сприятливо впливають на організм.
Чай, неміцний чорний або зелений, в тому числі і масала – теїн, що в ньому міститься набагато крутіше кофеїну, бо тримає заряд бадьорості до 5 годин і при цьому нешкідливий для організму.
Какао – звичайно, не енергетик, але супер смакота дуже схожа на каву з масою корисних речей, в тому числі магнію, кальцію, цинку, заліза і калію для серця і судин.
Імбир – зовсім вже не кава, зате відмінно бадьорить і зміцнює імунітет. А якщо додати в гарячий імбирний чай трохи свіжого апельсинового або мандаринового соку, смак вас приємно здивує.
Апельсиновий сік – фреш з двох середніх апельсинів дасть фору всій каві світу. Освіжаючий смак і вітамін С відмінно стимулюють мозкову активність, дарують енергію і натхнення.
Від цих напоїв можна отримати не менший заряд енергії, ніж від перемелених і зварених зерен Арабіки. Зате користі для здоров’я – незрівнянно більше.
Чи вплинув карантин на алкогольні вподобання людей? Як часто українці стали пити алкоголь, читайте в матеріалах Факти ICTV.