Суп на яловичому бульйоні – чудова основа для приготування супів, але бульйон також можна використовувати для інших страв: соусів, рагу чи навіть основи для каш.
У цю першу страву можна додавати будь-які крупи чи пасту, залежно від ваших смакових вподобань та побажань родини.
Отже, нижче читайте простий та апетитний рецепт супу на яловичому бульйоні.
Зараз дивляться
Суп на яловичому бульйоні: рецепт
Інгредієнти:
- яловичина (бажано грудинка) – 700 г
- гострий червоний перець – 1 шт.
- часник – 1 головка
- ткемалі – 1-2 ст. л.
- томатна паста – 1 ст. л.
- рис чи інша крупа (за бажанням) – 1-2 ст. л.
- кінза – 1 пучок
- спеції: сіль, хмелі-сунелі, гуньба
Покроковий рецепт супу на яловичому бульйоні:
- Спочатку приготуймо бульйон. М’ясо кладемо в холодну воду, доводимо до кипіння, зливаємо першу воду, щоби бульйон був прозорим, потім наливаємо нову воду – приблизно 2 л.
- Варимо м’ясо на повільному вогні приблизно 1,5-2 години. Важливо не допускати бурхливого кипіння, щоб отримати прозору і насичену рідину.
- Коли м’ясо зварилося, дістаємо його з бульйону і нарізаємо шматками. Повертаємо назад у каструлю. Якщо бажаєте, можна додати трохи рису – 1-2 ст. л., він зробить суп густішим. Варимо рис 15-20 хвилин.
- Для заправки додаємо в суп ткемалі (1-2 ст. л.) для кислинки та томатну пасту для яскравого кольору. Можна збільшити кількість ткемалі, якщо бажаєте більш вираженого кислого смаку. Суп варимо ще 10 хвилин на середньому вогні.
- У блендері подрібнюємо часник із невеликою кількістю бульйону до однорідної консистенції та вливаємо в суп разом із гострим перцем. Додаємо хмелі-сунелі, гуньбу або інші спеції до вашого смаку. Варимо ще 5 хвилин, потім знімаємо з вогню і даємо настоятися 5-10 хвилин.
- Подрібнюємо кінзу і подаємо окремо до страви. У тарілки розкладаємо шматки м’яса та розливаємо гарячий суп. Смакувати його можна зі свіжим хлібом чи лавашем.
Поради від досвідчених господинь
- Бульйон можна заморозити в окремих контейнерах і використовувати пізніше як основу для інших супів чи соусів. Це зручно, якщо немає часу на приготування складних страв щодня.
- Якщо ткемалі немає під рукою, можна використовувати сік лимона чи трохи яблучного оцту для надання кислинки.
Читайте також:

Фото: Midjourney, ліцензія Сreative Commons 4.0.