Гінеколог Тетяна Осауленко пояснила, що насправді являє собою ерозія шийки матки і чому її не потрібно лікувати.
– Те, що раніше називали ерозією шийки матки, є варіантом нормальної її будови. І не потребує лікування! – зазначила експертка.
Що таке ерозія шийки матки
За словами медика, та страшна ерозія, яку всім раніше припікали (а багатьом роблять це й досі), насправді є ектопією циліндричного епітелію.
У нормі цей циліндричний епітелій вкриває цервікальний канал, що поєднує піхву з порожниною матки. Під час огляду в гінеколога його не видно. Однак іноді він виходить на поверхню шийки матки, тоді ми бачимо так звану ерозію шийки матки.
– Важливо розуміти, що йдеться про розташування абсолютно нормального епітелію в нетиповому місці, – каже гінеколог.
Природна травма
Тетяна Осауленко зазначила, що всі дівчатка народжуються з однією суцільною ерозією на шийці, оскільки циліндричний епітелій покриває всю її поверхню.
Під час дорослішання, коли в роботу вмикаються яєчники і рівень естрогену підвищується, циліндричний епітелій починає замінюватися багатошаровим плоским. І тоді шийка матки набуває звичного вигляду.
Під час пологів відбувається вивертання навиворіт шийки в процесі виходу дитини з матки. Це природне травматичне ушкодження, яке не потребує втручання, також іноді називають ектропіоном.
Коли потрібне лікування
Однак, за словами лікаря, все ж бувають рідкісні ситуації, коли ектопія шийки матки потребує лікувальних заходів. До таких показань відносять:
- рясні слизові виділення, що знижують якість життя жінки;
- хронічні запальні процеси в піхві (за умови, що виключені інфекції, які передаються статевим шляхом або після їх лікування симптоми зберігаються);
- контактні кровотечі (поява кров’янистих виділень після статевого акту);
- больові відчуття під час статевого акту.
Методи лікування
На сьогодні в Україні існує три основні методи лікування:
- кріодеструкція (обробка рідким азотом);
- електрокоагуляція;
- лазерна вапоризація.
Кожен із цих методів ефективний і може застосовуватися, якщо спільно з фахівцем було ухвалено таке обґрунтоване рішення.
Тим, кому вже колись полікували ерозію, не потрібно переживати. Просто робіть усі необхідні скринінги вчасно, консультуйтеся з доказовими лікарями і все буде добре, резюмувала гінеколог.
Джерело: Бережи себе