Симптоми серцевого нападу, такі як біль у грудях, можуть з’явитися раптово і з величезною силою. Однак існує декілька нетипових симптомів, які можуть проявлятися кілька місяців до потенційно смертельної події.
Серцевий напад – це невідкладний стан, при якому відбувається раптова втрата кровотоку в частині серцевого м’яза. Найочевидніший попереджувальний знак – біль в грудях.
– У деяких людей симптоми можуть проявитися за кілька місяців або навіть більше, перш ніж відбудеться серцевий напад, – пояснив доктор медичних наук, кардіолог з мережі Sutter Health Саттер зі-Цзянь Сюй.
За його словами, більшість пацієнтів відчувають кілька типових симптомів, такі як біль у грудях, що іррадіює, тяжкість або дискомфорт, прискорене серцебиття, холодний піт та задишка.
Проте, за його словами, у значної меншості пацієнтів, в основному у жінок, спостерігається безліч нетипових симптомів таких, як:
- утома;
- загальне почуття тривоги;
- смутний дискомфорт;
- біль у спині або животі;
- зниження витривалості.
Як реагувати на серцевий напад
Британський кардіологічний фонд (BHF) заявляє, що серцевий напад вимагає невідкладної медичної допомоги.
В очікуванні парамедиків слід:
- сісти і зберігати спокій;
- прийняти 300 мг аспірину, якщо він у вас є.
Як знизити ризик
Природно, профілактика завжди краще, ніж лікування, і є прості способи запобігти серцевому нападу.
Ви можете знизити ризик розвитку ішемічної хвороби серця й серцевого нападу, якщо внесете деякі зміни в здоровий спосіб життя.
За словами кардіологів, ви повинні займатися регулярними фізичними вправами. Намагайтеся приділяти не менше 150 хвилин (два з половиною години) вправам середньої інтенсивності протягом тижня або 75 хвилин більш активної діяльності.
Регулярні фізичні вправи не тільки приносять користь серцю, але й сприяють зниженню ваги, що також може допомогти запобігти серцевому нападу.
Крім того, за словами медиків, слід переглянути й свій раціон харчування. Це пов’язано з тим, що жирна їжа містить нездоровий тип холестерину.
Замість цього вам слід дотримуватися середземноморської дієти. Це означає їсти більше хліба, фруктів, овочів і риби і менше м’яса.
Джерело: Express