Все більше досліджень, проведених соціологами, підтверджують, що людям з привабливою зовнішністю живеться легше і простіше, як у фінансовому, так і в інших аспектах.
Даніель Гамермеш із Техаського університету роками вивчає явище, відоме як ефект краси.
Вона каже, що гарним людям справді більше платять, у них менше проблем з отриманням банківських кредитів, їм пропонують кращі можливості для працевлаштування і різноманітні бонуси.
– Ті, кого ми вважаємо привабливими, справді успішніші, – зауважує Гамермеш.
За її словами, навіть у науковому середовищі, де мірилом успіху є насамперед інтелект, зовнішність також має значення.
За оцінками вченої, красивий працівник заробить додатково $230 тис. протягом усього життя (на основі розрахунку, коли заробітна плата становить $20 на годину).
Гамермеш також визнала, що зовнішність зачепила навіть гендерний розрив в оплаті праці.
Вона виявила, що не дуже привабливий чоловік заробляє майже на 10% менше, ніж його привабливий колега, тоді як цей показник для жінок становить близько 5%.
Вчена визнає, що інші фактори, такі як особистість, інтелект, освіта, вік, стать і раса мають значення, але ефект краси не залежить від них.
А щодо косметичних процедур, які стають дедалі популярнішим способом зробити риси обличчя більш гармонійними, то, як не дивно, Гамермеш не переконана, що вони надають привабливість.
За її словами, дослідження шанхайських вчених засвідчило, що ті, хто витрачає більше грошей на красу, виглядають в очах інших ненабагато привабливішими, ніж ті, хто витрачає менше.