Команда вчених Університету прикладних наук Верхньої Австрії, використовуючи сканування мозку і серця, виявила неврологічні докази того, що інструменти відеоконференцій, таких як Zoom, негативно позначаються на здоров’ї.
Як проходило дослідження
Під час експерименту вчені спостерігали за 35 студентами, вимірюючи активність їхнього мозку і серця за допомогою електродів, прикріплених до голови і грудей, під час відвідування ними 50-хвилинної лекції.
Вісімнадцять студентів були присутні на лекції особисто, а решта 17 дивилися її по відеоконференції.
Рекомендації вчених
– Ґрунтуючись на результатах, ми рекомендуємо перерву через 30 хвилин, оскільки під час 50-хвилинної відеоконференції можна спостерігати значні зміни у фізіологічній та суб’єктивній втомі, – зазначив професор Рене Рідл.
За словами вчених, дані мозку і серця учасників показали, що відеоконференції спричиняють вищий рівень втоми і неуважності, ніж особисті лекції.
Основний висновок
Основний висновок дослідження полягає в тому, що відеоконференції слід розглядати як можливе доповнення до особистої взаємодії, а не як заміну, зазначають автори наукового експерименту.
Інструменти відеоконференцій, такі як Zoom, стали популярними після закриття офісів через пандемію. Приміром, 2020 року понад 40% робочої сили у США працювали з дому повний робочий день.