ВООЗ рекомендує використовувати нову вакцину TAK-003, розроблену компанією Takeda, для щеплення дітей віком від 6 до 16 років за високих показників ризику.
Тепер і дітей можна захистити від денге
TAK-003 – жива вакцина, що містить ослаблені версії чотирьох серотипів вірусу, збудника лихоманки денге. Нова вакцина щойно пройшла попередню кваліфікацію ВООЗ.
– Прекваліфікація TAK-003 є важливим кроком у розширенні глобального доступу до вакцин проти денге, оскільки тепер їх можуть закуповувати установи системи ООН, – зазначив директор департаменту ВООЗ доктор Рожеріо Гаспар.
Вакцину вводитимуть за дводозовою схемою із тримісячним інтервалом між дозами.
У ВООЗ нагадують, що лихоманка денге – трансмісивне захворювання, що передається через укус інфікованого комара. Хвороба може викликати важкі ускладнення, що нерідко закінчуються смертю пацієнтів.
За даними ВООЗ, щорічно у світі реєструють понад 100-400 млн випадків захворювання на лихоманку денге. Найбільше зафіксовано 2023 року, тоді померло 2 300 хворих.
Унаслідок зміни клімату кількість випадків захворювання на денге може збільшитися і набути ширшого географічного охоплення.
ТАК-003 – друга вакцина проти денге, яка пройшла прекваліфікацію ВООЗ, першою була дозволена для застосування вакцина CYD-TDV, розроблена компанією Sanofi Pasteur.