Опіки дуже важко гояться: як не стати жертвою борщівника і як надати першу допомогу

борщевик
Джерело: Depositphotos

Як не стати жертвою борщівника і мінімізувати його травмуючу дію на шкіру, коли контакт з небезпечною рослиною відбувся. Про це розповів старший фельдшер станції Самбір Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Голод.

Відзначається, що борщівник Сосновського – добре пристосована до виживання рослина. Вона містить фотоактивні сполуки, небезпечні для шкіри людини при сонячному опроміненні. Саме зараз – сезон її буйного цвітіння.

– Прозорий водянистий сік рослини багатий на фотоактивні сполуки – фурокумарини. Це речовина, яка при попаданні на шкіру людини в поєднанні з сонячними променями викликає опік, – говорить парамедик.

Зараз дивляться

За його словами, при контакті зі шкірою виникає малопомітне роздратування, як від кропиви, але під дією ультрафіолету в соку активуються токсичні властивості, підвищуючи чутливість шкіри до ультрафіолетових променів у сотні разів. Навіть одноразовий дотик до борщівника може призвести до опіків 1-3 ступенів.

– Опіки, особливо в перші кілька діб, схожі на термічні: можуть з’явитися водянисті пухирі, а самі місця уражень важко гояться, – зазначає медик.

І радить перш за все добре змити сік рослини зі шкіри, одягнути одяг, який максимально закриває тіло, й 48 годин намагатися не виходити на сонце.

Якщо контакту з борщівником уникнути не вдалося, допомога надається як при звичайному опіку: обробка антисептиками, спиртовими розчинами, накладення пов’язки. Можна використовувати мазі на зразок пантенолу.

При цьому парамедик наполягає на тому, що про борщівник слід обов’язково розповідати дітям.

– Стебла борщівника порожнисті всередині, тому діти, граючи, використовують їх як телескопічну трубу. У підсумку речовина може потрапити в очі, – зазначає Андрій Голод.

Він радить у цьому випадку промивати очі мінімум 10 хвилин. Одразу звернутися до лікаря. Оскільки борщівник викликає опік рогівки, через що може виникнути сліпота.

За словами парамедика, з опіками борщівником люди звертаються досить рідко, оскільки обізнані про його підступні властивості й обходять рослину стороною.

Але попереджений – значить озброєний, резюмує Андрій Голод.

Джерело: Львівський обласний центр екстреної меддопомоги і медицини катастроф

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка