Поки що впевнено лідирує Дельта: медики збирають дані щодо Омікрону і уникають прогнозів

коронавирус
Джерело: Depositphotos

Незважаючи на те, що, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), поки що не зареєстровано жодної смерті від інфікування Омікрон-варіантом, світове наукове співтовариство уникає давати прогнози щодо розвитку епідемічної ситуації після появи нового Covid-штаму.

На брифінгу, що відбувся вчора, 5 грудня, директор програми з надзвичайних ситуацій Майкл Райан і експерт ВООЗ Марія ван Керкхові відзначили, що випадки захворювання на Омікрон-варіант відзначені вже в 30 країнах світу. Медики поки що тільки збирають інформацію про новий штам, зокрема щодо його симптомів і методів лікування.

Водночас експерти підкреслюють, що Дельта-варіант, як і раніше, становить найбільшу небезпеку для життя і здоров’я людей, оскільки здатний викликати важкий перебіг коронавірусної хвороби.

Зараз дивляться

– 99% випадків заражень у всьому світі, як і раніше, припадає на Дельту, – зазначила провідний фахівець ВООЗ Сумья Свамінатан.

Все це свідчить на користь необхідності продовжувати дотримуватися запобіжних заходів. Особливо з огляду на те, що, судячи з тенденції, в найближчі місяці Омікрон може стати причиною приблизно половини всіх випадків зараження коронавірусною інфекцією в Європі.

Що ж стосується України, то, за офіційними даними МОЗ, випадків зараження на Омікрон-варіант у нас поки що не зафіксовано. Але, як зазначив голова профільного Комітету Верховної Ради Михайло Радуцький, навіть якщо закрити всі кордони, Омікрон все одно рано чи пізно в країні з’явиться.

Джерело: news.liga.net

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка