У Положенні про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України визначено чіткий перелік хвороб, з якими чоловіка не можуть мобілізувати. Розповідаємо, чи належить до них гіпертонічна хвороба.
Придатність до військової служби визначає військово-лікарська комісія (ВЛК). Медики вивчають стан здоров’я військовозобов’язаного і вирішують, чи може людина за станом здоров’я виконувати бойові завдання та бути мобілізованою на службу.
Підстави для виключення з військового обліку
У Положенні йдеться про те, що військовозобов’язаного можуть визнати непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, якщо в нього:
- хвороби, що характеризуються підвищеним кров’яним тиском 110-115 (гіпертонічна хвороба, вторинна гіпертензія);
- гіпертонічна хвороба III стадії;
- злоякісна (швидко прогресивна) форма гіпертонічної хвороби;
- симптоматичні артеріальні гіпертензії з підвищенням артеріального тиску до III ступеня;
- поєднання симптоматичної артеріальної гіпертензії будь-якого ступеня з асоційованими клінічними станами;
стан після тромбоемболії легеневої артерії або легеневої гіпертензії внаслідок хронічних тромботичних або емболічних захворювань; - легенева гіпертензія, асоційована з ураженням лівих відділів серця з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
- легенева гіпертензія, асоційована з патологією дихальної системи та/або гіпоксемією з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
- легенева артеріальна гіпертензія (зокрема ідіопатична) зі ступенями тяжкості III-IV ФК.
– При легеневій артеріальній гіпертензії експертне рішення приймається відповідно до основного захворювання, – йдеться у Положенні.
Що важливо знати
Якщо ви хворієте на гіпертонічну хворобу ІІІ стадії, то вас визнають непридатним до служби і виключать із військового обліку.
Якщо у вас гіпертонічна хвороба II або I стадії, то ВЛК вас визнає непридатним до військової служби в мирний час, але обмежено придатним у воєнний час. Відповідно, вас можуть мобілізувати.
– Особи з підвищеним артеріальним тиском підлягають стаціонарному обстеженню в спеціалізованому лікувальному закладі. Експертний діагноз гіпертонічної хвороби формулюється з визначенням її стадії та характеру ураження органів-мішеней, – йдеться в Положенні.