Експерти Національної служби здоров’я (НСЗУ) розповіли, що багато українців досі не знають, що реанімації відкриті. Тобто пацієнта в реанімації можна відвідувати і залишатися поруч тривалий час.
– Реанімації відкриті для родичів або знайомих пацієнтів. Вільний доступ затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я у 2016 році, – йдеться в повідомленні.
Забезпечення права пацієнтів
Також зазначається, у вимогах багатьох медичних пакетів, за якими НСЗУ укладає договори з медзакладами, прописано окремим пунктом забезпечення права пацієнтів, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії (ВІТ), на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня.
Тому кожна лікарня, де є палати або відділення інтенсивної терапії, має забезпечити право на допуск до пацієнта 24/7, наголосили в НСЗУ. Один відвідувач може перебувати в пацієнта без обмежень за часом. Одночасно може бути не більше двох осіб.
Не обов’язково родичі
У НСЗУ роз’яснили, що відвідувачем може бути будь-яка особа незалежно від родинних стосунків. Але ті, хто не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.
Дотримання правил
Вільний доступ до реанімації передбачає дотримання певних правил. Наприклад:
потрібно прислухатися до інструкцій, порад і прохань медичного персоналу. Наприклад, медики можуть попросити тимчасово залишити палату, якщо виникне необхідність проведення невідкладних дій медичного характеру. Така вимога медичного працівника обов’язкова до виконання;
не можна відвідувати реанімацію в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, маючи інфекційне захворювання. Або якщо нещодавно контактували з носієм інфекційного захворювання;
потрібно ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта, зокрема інших пацієнтів, які перебувають у палаті ВІТ;
категорично заборонено чіпати апаратуру ВІТ і будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.
Джерело: НСЗУ