З 1 січня 2022 року: призначення антибіотиків буде суворо враховуватися

антибиотики
Джерело: Depositphotos

З 1 січня 2022 року в медичних установах України почнуть суворо контролювати призначення і застосування антибіотиків. Мета – обмежити нераціональне і часто необґрунтоване використання цих препаратів в лікувальних протоколах.

Про це повідомив український Центр громадського здоров’я.

– З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу, приступлять до ведення обліку загального споживання антимікробних препаратів з груп спостереження і резерву протягом року, – йдеться, зокрема, в опублікованій інформації центру.

Повідомляється, що суворому обліку і контролю підлягають антибіотики групи спостереження. Йдеться про лікарські препарати, які досить часто застосовуються в якості першої і другої лінії терапії.

Зараз дивляться

Необхідність введення моніторингу антибіотичних препаратів викликана, в першу чергу, тим, що їхнє нераціональне застосування в якості лікування часто веде до розвитку антибіотикорезистентності і змушує лікарів призначати антибіотики з групи резерву, відзначають в ЦГЗ.

Антибіотики групи резерву медики називають ліками останньої надії, тобто їх призначають тільки в крайніх випадках важкої бактеріальної інфекції, коли інші препарати виявилися безсилими.

При цьому антибіотики групи резерву набагато дорожче і токсичніше, ніж препарати першої лінії терапії.

Як підкреслюють в Центрі громадського здоров’я, при надмірному використанні антибіотиків існує серйозний ризик взагалі втратити можливість лікування бактеріальних інфекцій.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка