Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) відмовляється схвалити терапію МДМА, відомого як екстазі або моллі, для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Роки і мільйони доларів
– Це серйозний удар по галузі психоделічної медицини, що тільки зароджується, який зруйнував надії багатьох американців, які відчайдушно потребують нових методів лікування, – йдеться в повідомленні.
FDA заявило, що для використання екстазі недостатньо даних, і попросило компанію Lykos Therapeutics провести додаткове клінічне випробування, щоб оцінити, чи буде препарат безпечним і ефективним.

За словами експертів, додаткове клінічне випробування може додати роки і мільйони доларів до процесу схвалення.
Прихильники глибоко розчаровані
Якби препарат було схвалено, МДМА став би першою психоделічною сполукою, яку регулювали б федеральні органи охорони здоров’я.
Прихильники психоделічної медицини були глибоко розчаровані, а дехто заявив, що був приголомшений, оскільки припускав, що багатообіцяючі дані терапії подолають недоліки клінічних випробувань компанії, які були розроблені в консультації з ученими FDA.
Переваги не переважають над ризиками
Зазначається, що рішення агентства не було повністю неочікуваним, після того як група незалежних експертів, скликана FDA для оцінки даних Lykos, зустрілася в червні і не рекомендувала лікування.
Щодо двох центральних питань експерти в переважній більшості погодилися з тим, що компанія не довела ефективність лікування і що користь від медикаментозної терапії не переважає над ризиками.
Потенціал зловживання
За даними Управління боротьби з наркотиками, більшість психоделіків занесено до Списку I, поряд із героїном і марихуаною – забороненими речовинами, які не мають загальноприйнятого медичного застосування, але мають високий потенціал зловживання.
Перспектива появи нового методу лікування була очікуваною, особливо серед ветеранів збройних сил, які страждають від непропорційно високих показників посттравматичного стресового розладу, смертності внаслідок самогубств і зловживання психоактивними речовинами.