У пресслужбі Міністерства охорони здоров’я оприлюднили статистику випадків, коли українці зверталися по допомогу лікаря після укусу павука, а також пояснили, що робити, якщо комаха вжалила.
– Серед 13 осіб, які звернулися до лікарів після укусу павуків у 2024 році, лікування в стаціонарі пройшли шестеро. Усі постраждалі одужали, жодного летального випадку не було зафіксовано, – ідеться в повідомленні.
Статистика за минулі роки
Зазначається, що торік зі скаргами на укуси павуків по всій країні зареєстровано 31 звернення, 16 осіб пройшли лікування в стаціонарі, летальних випадків не зафіксували, як і 2022 року. Тоді до медиків звернулися 42 людини, 25 із них лікувалися в стаціонарі.

Про це свідчать дані зареєстрованих у ЕСОЗ (електронна система охорони здоров’я) випадків надання медичної допомоги пацієнтам у зв’язку з токсичною дією, спричиненою контактом з отруйними тваринами (отрутою павука).
Як розпізнати укус павука і що робити
Про укус павука можуть свідчити одна або дві точки на шкірі, біль, набряк, нудота, симптоми отруєння. Якщо вкусив павук, медики рекомендують:
- не панікувати;
- пити багато води;
- промити укус чистою водою з мильним розчином;
- випити антигістамінний і протизапальний препарати;
- звернутися до лікаря.
У разі укусу павука-каракурта важливо якнайшвидше звернутися до центрів екстреної медичної допомоги або найближчого медзакладу для консультації лікаря. Отрута каракурта впливає на дихання та роботу серця, може спричинити набряк Квінке.