Кліщ-монстр: у Китаї виявили вірус, здатний вразити мозок

кліщ на тілі
Джерело: Pixabay

У Китаї виявлено новий небезпечний вірус WELV, здатний інфікувати мозок.

Чим небезпечний вірус WELV

Вперше вірус зафіксували у 2019 році в 61-річного чоловіка. Постраждалий почав відчувати лихоманку, головний біль і блювоту приблизно через п’ять днів після прогулянки парком Внутрішньої Монголії.


Він зазначив, що його покусали кліщі. Лікарі призначили антибіотики, але симптоми не зникали. Аналізи крові виявили невідомий раніше ортонайровірус WELV. Медики повідомили, що раніше не діагностували його ані у тварин, ані у людей.

Зараз дивляться

Після цього дослідники почали шукати його та встановили, що це вірус геморагічної лихоманки Крим-Конго, рідкісне та смертельно небезпечне захворювання, носіями якого можуть бути лише п’ять різновидів клішів, зокрема Haemaphysalis concinna.

Після зараження люди скаржаться на лихоманку, запаморочення, нудоту та діарею. У найважких випадках виникає пошкодення мозку. Але всі пацієнти, що були інфіковані WELV, наразі одужали.

Дослідники закликають посилити спостереження за новими вірусами, які загрожують життю, щоби краще зрозуміти їхній вплив на здоров’я людини.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка