Локдаун у Києві та продаж експрес-тестів у магазинах Франції: коронавірус 18 березня

Локдаун у Києві та продаж експрес-тестів у магазинах Франції: коронавірус 18 березня
Джерело: Depositphotos

Жорсткий карантин у Києві, обов’язковий медконтроль у Фінляндії та продаж експрес-тестів на коронавірус у магазинах Франції. Факти ICTV зібрали головні новини про коронавірус за 18 березня.

У Києві запровадили жорсткий карантин на три тижні – з 20 березня по 9 квітня.  Заборонять роботу ТРЦ, кінотеатрів, проведення релігійних богослужінь, якщо не забезпечити щонайменше одну особу на 10 м². Заклади громадського харчування працюватимуть на виніс.

Водночас громадський транспорт працюватиме в звичному режимі. Однак заповненість місць для сидіння не повинна перевищувати 50%. Також банки, нова пошта та метро працюватимуть без змін.

Зараз дивляться

Також на Харківщині і на Львівщині посилюють карантин. Зокрема, не працюватимуть спортзали, кінотеатри та інші культурні заклади.

Нині у червоній зоні перебувають Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області. До помаранчевої зони потрапили 11 регіонів. Решта – поки у жовтій зоні.

зони карантину

В Україні 1 360 осіб повторно захворіли на коронавірус. Про це свідчать дані обласних лабораторних центрів МОЗ.

Крім того, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні планують створити фонд компенсацій побічних ефектів від Covid-вакцин.

Також він додав, що в країні поки не вводитимуть жорсткий локдаун через спалах коронавірусу. А нинішній спалах Covid-19 триватиме щонайменше до кінця квітня.

У МОЗ повідомили, що Україна отримає першу партію вакцини від коронавірусу Pfizer вже у квітні.

Також у Міністерстві зазначили, що планують перевірити українців на наявність антитіл до коронавірусу. Адже це дозволить епідеміологам отримати краще уявлення того, скільки людей інфікувалися Covid-19.

Натомість в Івано-Франківську область через напружену Covid-ситуацію виділили додаткових 60 млн грн. Гроші планують використати на встановлення окремих кисневих станцій, що дасть змогу безперебійно забезпечувати генерування кисню на території лікарень.

Ветеранів АТО/ООС зможуть вакцинувати надлишковими дозами вакцини Covishield разом із громадськими діячами. Так, учасники бойових дій зможуть записатися до списку очікування через Дію або через контакт-центр МОЗ.

Український науковець пояснив, що темпи вакцинації в Україні – безрезультативні. Щоб запобігти поширенню коронавірусу, потрібно щоденно вакцинувати мінімум 100 тис. осіб

В ООН повідомили, що на поширення коронавірусу впливають погодні умови, зокрема холодна температура. Однак передусім динаміка розповсюдження вірусу залежить від обмежувальних заходів.

Також ВООЗ рекомендує вакцину Johnson&Johnson у країнах, де поширюються мутовані штами коронавірусу.

Європейське агентство з лікарських засобів підтвердило безпечність та ефективність вакцини AstraZeneca.

Водночас ЕМА запевняє, що між тромбами та щепленням цим препаратом немає ніякого зв’язку.

Крім того, данські науковці дослідили, що молодь більш захищена від повторного зараження на коронавірус порівняно з людьми похилого віку, які старші 65 років.

Фінляндія із 18 березня до 31 березня запроваджує обов’язковий медичний контроль на кордоні. Зокрема, такий контроль буде у портах Гельсінкі, аеропорту Вінтаа та на кордоні з РФ – Ваалімаа. За відмову від медперевірки загрожує штраф або позбавлення волі терміном до трьох років.

Водночас у Франції продаватимуть експрес-тести на коронавірус у магазинах популярної мережі Carrefour. Супермаркет купив 1 млн таких тестів. Вартість одного не перевищуватиме €5.

Натомість у Великій Британії у квітні значно скоротиться щотижневе постачання вакцин проти Covid-19. Тож британська нацслужба охорони здоров’я просить зосередитись на щепленні найбільш вразливих до коронавірусу громадян.

Японські вчені розробили новий тест на Covid-19 та його штами. Цей тест допоможе не тільки визначити позитивну або негативну реакцію на коронавірус, але і з’ясувати, чи не мутував виявлений вірус.

Гібралтар першим у світі завершив кампанію з вакцинації від коронавірусу. Вдалося щепити понад 40 тис. людей, тобто все населення до 16 років.

Коронавірус в Україні

Станом на 18 березня в Україні підтвердили 1 504 076 випадків коронавірусної хвороби. За добу виявили ще 15 053 хворих.

Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ (1 092), Житомирській (1 398), Львівській (1 092), Одеській (997) та Хмельницькій (800) областях.

Детальніше про коронавірус в Україні читайте на Фактах ICTV.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка