Ляшко пояснив, чи буде масова вакцинація дітей в Україні

Ляшко пояснив, чи буде масова вакцинація дітей в Україні

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко допустив ймовірність вакцинації серед підлітків, починаючи від 12 років.

В ефірі програми Свобода слова на ICTV глава МОЗ зазначив, що в Україні можуть запустити масову кампанію вакцинації і серед підлітків, але всьому свій час.

За його словами, в пріоритеті будуть люди старше 60 років, оскільки 82% всіх смертей серед цієї категорії.

Зараз дивляться

– 27% вакцинованих – це старші люди. Але 82% всіх летальних випадків стаються серед людей від 60 років. Тому пріоритетом є люди старші за 60 років. І коли говорять, що зараз немає роботи, то один із прикладів: зараз завершується пілот, який ми показували з національного рівня в Полтавській області. Приїжджала група активістів і медпрацівників. Вони спілкувалися у селах з людьми похилого віку. І рівень вакцинації зріс, – додав міністр.

За словами Ляшка, епідрозслідування показують, що саме дорослі інфікують дітей у сім’ях. Домашнє вогнище в пріоритеті. І згодом воно поширюється далі.

Ось чому сьогодні зроблено пріоритет на вакцинації педагогів із подальшим розумінням, як і коли призупиняється навчальний процес у класі, зауважив чиновник.

– Якщо ми кажемо, що є інфікована дитина, то клас іде на самоізоляцію. Якщо більше 50% класів пішло на самоізоляцію, то школа йде відповідно, навіть якщо педагоги вакциновані, – додав глава МОЗ.

Як пояснив Ляшко, таким чином стримують поширення коронавірусу, не зупиняючи навчальний процес. Це принципова позиція.

– Вакцинуємо мінімум 50% дорослого населення і будемо переходити до дітей, – додав він.

Щодо захворюваності, то міністр пояснив – за останній тиждень дитяча захворюваність збільшилася на 10%. До цього захворюваність дітей віком до 19 років не перевищувала 8%.

За словами Ляшка, госпіталізація зросла, але порівняно з дорослими, це не критично.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка