Найближче до червоного рівня епідемічної небезпеки західні області – Ляшко

Найближче до червоного рівня епідемічної небезпеки західні області – Ляшко

Сьогодні найближче до червоного рівня епідемічної небезпеки в Україні перебувають  західні області. Зокрема, Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська і Тернопільська.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV.

Зараз дивляться

За словами глави МОЗ, завтра відбудеться комісія ТЕБ і НС, яка розглядатиме позицію МОЗ щодо встановлення на території України жовтого рівня епідемічної небезпеки.

– Якщо це буде схвалено, то через два дні на території країни буде введено жовтий рівень. У цьому рівні буде прописано і дозволено бізнесу обирати, як працювати за карантинними обмеженнями. Наприклад, кінотеатри – 50% заповненості або ж ти вакцинуєш свій колектив і маєш 100% заповненості, – зазначив Ляшко.

Як пояснив міністр, те саме, що стосується масових заходів, громадського харчування, де встановлюється обмеження за кількістю людей, і релігійних заходів.

– Освітні заклади можуть працювати, якщо 80% педагогів будуть вакциновані, якщо невакциновані – закриваються, – пояснив Ляшко.

За його словами, коли буде червоний рівень епіднебезпеки, там питання вибору бізнесу немає: або закриваються, або вакцинують своїх працівників і тих, хто відвідує заклади.

– Не хочеш вакцинуватися – робиш ПЛР-тест або антиген-тест, який підтягується в електронний сертифікат, але це  власним коштом, – зауважив чиновник.

Жовтий рівень встановлює комісія ТЕБ та НС на території всієї країни одночасно.

– У зелений рівень ми можемо вийти тільки тоді, коли сім днів поспіль у нас буде індикатор, який відповідає тій зоні, – додав Ляшко.

Червоний та помаранчевий – встановлюється для певного регіону.

– Щоб встановити червоний рівень, потрібно щоб в області декілька днів поспіль перевищували 1-2 показники,  визначені в постанові Кабміну.

Читайте: Різниця Covid-сертифікатів та привілеї для вакцинованих: все про нові карантинні обмеження

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка