Після трьох років і понад 1 млн смертей: у США скасували надзвичайний стан, пов’язаний із Covid-19

Після трьох років і понад 1 млн смертей: у США скасували надзвичайний стан, пов’язаний із Covid-19
Джерело: Depositphotos

Учора, 10 квітня, президент США Джо Байден офіційно скасував надзвичайний стан у галузі охорони здоров’я, запроваджений у зв’язку з пандемією Covid-19. НС понад три роки лежав в основі надзвичайних зусиль із надання допомоги в країні, де від цієї хвороби померло понад мільйон осіб.

На думку експертів, таке рішення закриває щедрі потоки фінансування тестів на Covid-19, безоплатних вакцин та інших надзвичайних заходів, об’єднаних із січня 2020 року, щоб спробувати звільнити найбільшу економіку світу від лещат глобальної пандемії.

Зараз дивляться

Водночас аналітики зазначають, поки що незрозуміло, який вплив такий крок матиме на й без того напружену ситуацію на південному кордоні з Мексикою, де влада США вже давно намагається впоратися з потоком іммігрантів без документів і великою кількістю осіб, які шукають притулку.

– Хоча наразі США офіційно відмовляються від всесвітньої пандемії, адміністрація Байдена вже працює над вакциною наступного покоління та іншими заходами щодо боротьби з будь-яким майбутнім варіантом вірусу, – заявили в Білому домі.

У заяві також ідеться про те, що доступний фонд у розмірі щонайменше $5 млрд, щоб допомогти прискорити науковий прогрес і випередити вірус, який швидко розвивається та викликає Covid-19.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка