Команда з 15 канадських та американських реконструктивних хірургів, яка називає себе Face the Future Ukraine, провела понад 30 пластичних операцій, яких потребували і воїни, і цивільні, що отримали тяжкі мінно-вибухові поранення обличчя та шиї, пошкодження орбіти ока, ушкодження носу та щелепи.
Місія, до якої входили реконструктивні хірурги, окулопласти, пластичні хірурги, оториноларингологи, хірурги-онкологи, анестезіологи та медичні сестри, вже вдруге приїхала до Івано-Франківська.
До них доєдналися й українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.
У МОЗ зазначили, що команда Face the Future побувала у багатьох країнах у різних куточках світу. Проте зарубіжні медики кажуть, що саме в Україні вони стикнулися з найтяжчими комбінованими випадками, яких не бачили за весь період роботи організації.
За словами голови Української асоціації ендоскопічної хірургії голови та шиї Наталії Комашко, українські медики, як і перший раз, ретельно готувалися до приїзду знаної у світі команди фахівців.
Упродовж п’яти місяців проводили консультації, розробляли плани операцій, підбирали найважчих пацієнтів.
– Для декого біоінженери готували індивідуальні пластини, надруковані на 3D-принтері, щоб відновити цілісність зруйнованих під час поранення кісток,— розповідає Наталія Комашко.
Загалом за два своїх візити команда фахівців повернула обличчя і віру в себе понад 60 українцям.
Усі реконструктивні операції в рамках міжнародної місії були безоплатними для пацієнтів.

Фото: МОЗ