Проблеми з психікою, хвороби серця: канадські лікарі оцінили стан здоров’я біженців з України

Канада
Джерело: Depositphotos

Журнал Канадської медичної асоціації опублікував огляд стану здоров’я українців, які, рятуючись від війни, опинилися на території Канади.

Крім того, в статті позначені основні прогалини в системі охорони здоров’я країни, які необхідно усунути для забезпечення рівноправного догляду за біженцями та іншими мігрантами.

– Уряд Канади вжив оперативних заходів щодо залучення української діаспори та інших канадців до надання притулку українцям в рамках нової трирічної тимчасової візової програми Канадсько-український дозвіл на екстрену поїздку (CUAET), – йдеться в статті.

Зараз дивляться

Зазначається, що за програмою країна може прийняти понад 112 тис. осіб. Зокрема, українці, які рятуються від війни, отримають право на медичну страховку протягом трьох років.

Стаття містить практичні поради для клініцистів, як задовольнити особливі потреби цієї групи населення в сфері охорони здоров’я.

Наголошується, що серед біженців з України спостерігається:

  • висока поширеність хронічних захворювань, як-от серцево-судинні захворювання та діабет;
  • куріння як звичайне явище;
  • високий рівень психічних захворювань: 33% населення країни страждали психічними захворюваннями до нинішнього конфлікту, що може бути посилено переміщенням з України;
  • ризик захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцин, як-от кір, поліомієліт та Covid-19;
  • захворюваність на туберкульоз, вірусний гепатит і ВІЛ може бути підвищена, особливо в певних групах ризику.

Зазначається, що своєчасний доступ до медичної допомоги має важливе значення для задоволення потреб українців у сфері охорони здоров’я.

При цьому відсутність загального доступу до перекладачів і підтримки для скоординованого лікування між службами і секторами є ключовими прогалинами в системі охорони здоров’я Канади, які перешкоджають наданню оптимальної допомоги біженцям, констатують автори огляду.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка