У Британії дві жінки перервали бажану вагітність через неправильний прогноз

аборт через неправильний прогноз
Джерело: Depositphotos

У Британії дві жінки були змушені перервати бажані вагітності через помилкові медичні прогнози в Ноттінгемській університетській лікарні.

– Медики сказали, що діти мають важкі генетичні захворювання, які можуть викликати мертвонародження або серйозні страждання протягом усього життя. Після цього жінки прийняли рішення зробити аборт, ‒ ідеться в повідомленні.

У 43 роки чекала на первістка

Однією з постраждалих стала 43-річна Карлі Вессон, яка 2019 року чекала на первістка зі своїм чоловіком Карлом. На 14-му тижні вагітності лікарі виявили можливий синдром Дауна у плода.

Жінці запропонували пройти генетичний тест CVS, який попередньо показав ще більш тривожний діагноз – синдром Патау, що часто призводить до мертвонародження або ранньої смерті дитини.

Зараз дивляться

Лікарі попередили Карлі, що вона може не пережити пологи, а навіть якщо дитина народиться, їй знадобиться довічний догляд. Подружжя поцікавилося, чи можуть результати остаточного аналізу бути іншими, проте лікарі запевнили, що це виключено. Карлі та Карл вирішили зробити аборт.

Через шість тижнів після переривання вагітності лікарня викликала пару на зустріч і повідомила, що остаточні результати аналізів не виявили жодних аномалій у плода.

У лікарні провели розслідування

Виконавчий директор Ноттінгемської університетської лікарні NHS Trust Ентоні Мей визнав, що лікарі припустилися помилки.

– Я знаю, що ми підвели Карлі, Карла та їхню дитину в 2019 році, тож мені дуже шкода. Хоча слова не змінять ситуацію, ми провели розслідування і зробили висновки щодо цього трагічного випадку, – заявив він.

У лікарні також зазначили, що медики стикаються з дуже складними ситуаціями, коли сім’ї повинні приймати непрості рішення.

Щодо анонімних випадків, про які розповіли інші жінки, лікарня коментувати ситуацію відмовилася.

У 2026 році планується публікація незалежного звіту щодо якості медичної допомоги породіллям у Ноттінгемській лікарні. У дослідженні візьмуть участь 2,5 тис. сімей, які отримували там медичні послуги.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка