У відділенні серцево-судинної хірургії Одеської обласної дитячої клінічної лікарні успішно прооперували однорічного Андрійка, якому напередодні діагностували надзвичайно рідкісну аномалію серця – наявність трьох передсердь.
Рідкісна вроджена аномалія серця
Вірогідність розвитку такої вади – надзвичайно мізерна. Вона становить 0,1% від усіх інших вроджених серцевих аномалій.
Тривалість життя дітей з такою вадою дуже коротка – від 2-3 місяців до 1-2 років. Андрійку вже виповнився рік і він міг виявитися останнім, якби місцеві лікарі не запідозрили проблему та не направили дитину в обласну дитячу клінічну лікарню.
Але насправді завдячувати треба й мамі, яка побачила, що синочок стає млявим, втратив інтерес до іграшок, у нього з’явилася задишка, і забила на сполох. Це дало змогу майже в останню хвилину запобігти фатальному фіналу.
Трьохпередсердне серце – це аномалія розвитку, за якої в лівому передсерді фіксується аномальна мембрана. Вона розділяє передсердя на дві камери – верхню і нижню.
Як рятували Андрійка
Небезпека цієї вади в тому, що верхня камера різко перенавантажується, внаслідок чого підвищується тиск в судинах малого кола кровообігу, формується легенева гіпертензія.
У нижній камері, навпаки, критично малий об’єм крові, і всі органи, які очікують на кров, насичену киснем та іншими поживними речовинами, отримують її в обмежених об’ємах.
В Одеській обласній дитячій клінічній лікарні одразу зрозуміли – рятувати маля треба терміново. Кожна згаяна година могла бути останньою у житті хлопчика. Через високу легеневу гіпертензію, прогресування серцевої недостатності, маленьке сердечко вже не справлялося з навантаженням.
Операція була складною, але завдяки професіоналізму кардіохірургів, анестезіолога та перфузіолога завершилася успішно.
Тепер Андрійко цілком здоровий. У хлопчика попереду – нормальне дитинство та здорове життя.

Джерело і фото: Одеська обласна дитяча клінічна лікарня