Вчені дізналися, як денне світло впливає на розумові здібності

науковці
Джерело: Depositphotos

Команда вчених Університету штату Мічиган в США провела дослідження на трав’яних щурах, щоб зрозуміти, як світло модулює функції та поведінку мозку.

– Трав’яні щури ведуть денний спосіб життя, аналогічний людському: вони сплять вночі і не сплять вдень. Це дає змогу набагато точніше порівнювати людей з цими тваринами, оскільки типові лабораторні миші не ведуть денний спосіб життя, – пояснила професор психології Лілі Ян.

У своєму експерименті вчені піддавали одну групу трав’яних щурів дії тьмяного світла, а іншу — яскравого, щоб імітувати умови зимового та літнього освітлення протягом чотирьох тижнів.

Зараз дивляться

За словами вчених, різниця між тьмяним і яскравим освітленням була невелика, але було виявлено значний вплив на когнітивні функції гризунів.

Зазначається, що з наближенням зими дні стають дедалі коротшими, і багато людей помічають втрату енергії, проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю.

– Люди, які прокидаються рано вранці, можуть отримати користь від ранкового світла, – зазначає Лілі Ян.

Але за її словами, перехід на зимовий час може бути особливо шкідливим для людей вечірнього типу, які не отримують переваги додаткової години денного світла вранці.

Науковці заявляють, що якщо вдасться зрозуміти, чому ми почуваємося щасливішими в яскравий сонячний день, то можна спробувати допомогти людям, які страждають на сезонну депресію.

А якщо дізнаємося, як світло модулює когнітивні функції, зможемо націлитися навіть на профілактику деменції, резюмують дослідники.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка