Заради гуманізму: вчені тестують штучний інтелект, щоб обмежити дослідження ліків на тваринах

на прийомі у лікаря, лікар, старші люди
Джерело: Depositphotos

Вчені тестують новий спосіб проводити дослідження завдяки штучному інтелекту, це може врятувати тварин від повторних експериментів.

Наука без жертв

Раніше лабораторних тварин використовували для моделювання патологічних процесів і випробування ліків.  Але сьогодні ШІ вже починає визначати токсичність нових хімічних речовин, і такі оцінки часто виявляються точнішими за випробування на тваринах.

Крім того, тестування ліків на тваринах не завжди приносить користь, адже у пацієнтів можуть виникати несподівані побічні ефекти.

Зараз дивляться

Один із проєктів ШІ, спрямований замінити піддослідних – AnimalGAN. Це програмне забезпечення, розроблене Управлінням з контролю за продуктами та ліками США (FDA), точно визначає, як щури реагуватимуть на різні хімічні речовини.

ШІ був навчений на основі даних 6,442 щурів у 1,317 варіантах лікування. Інший міжнародний проєкт, Virtual Second Species, створює віртуального собаку з ШІ, використовуючи дані попередніх випробувань. Основною проблемою в подальшому буде дозвіл FDA для тестування в медицині.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка