Covid-ускладнення: антитіла можуть помилково атакувати центральну нервову систему

психика
Джерело: Depositphotos

Суїцидальні думки, параноя, несвідомий страх, марення і затуманена свідомість. Такі важкі психіатричні симптоми було виявлено у трьох підлітків, які перенесли Covid-19 в легкій формі. Вчені з Інституту нейронаук у США намагаються визначити антитіла-перебіжчики, які можуть атакувати тканину мозку інфікованих.

Згідно з дослідженнями, протягом п’яти місяців у 2020 році 18 дітей та підлітків були госпіталізовані з підтвердженим Covid-19 до дитячої лікарні Сан-Франциско.

Дослідники вивчили спинномозкову рідину пацієнтів і виявили, що у двох із них в анамнезі була неуточнена депресія та/або тривога. У них також було виявлено антитіла, що свідчать про те, що SARS-CoV-2 міг пробратися в центральну нервову систему.

Зараз дивляться

Тобто у деяких пацієнтів імунна система виходить з-під контролю, помилково націлюючись на мозок, а не на інфекційні мікроби.

Під час іншого дослідження також було виявлено високий рівень аутоантитіл у спинномозковій рідині дорослих пацієнтів з гострим Covid-19, у яких були неврологічні симптоми, зокрема сильний головний біль, судоми і втрата нюху.

– Ще занадто рано говорити про те, чи є Covid-19 звичайним спусковим механізмом нейропсихіатричних захворювань, але, схоже, вірус справді є потужним тригером для розвитку аутоантитіл, – говорить доктор медичних наук відділення неврології Семюел Плеже.

За його словами, наразі поки що не зрозуміло, чи буде у пацієнтів, схильних до нервово-психічних захворювань, більше шансів на погіршення симптомів після Covid-19, або коронавірусна інфекція може виступати в ролі незалежного тригера.

Тим часом дедалі більше досліджень свідчать, що Covid-19 збільшує ризик психічних та неврологічних ефектів. Так, наукова робота, проведена науковцями Великої Британії, показала, що у приблизно 250 тис. пацієнтів з Covid-19 старше 10 років передбачувана частота неврологічного або психіатричного діагнозу в наступні шість місяців становила 34%. 13% отримали такий діагноз вперше.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка