Вони теж плачуть: хто більше страждає під час розриву стосунків

мужчина грусть
Джерело: Depositphotos

Міжнародна група психологів під керівництвом дослідників з Ланкастерського університету у Великій Британії в ході дослідження дійшла несподіваного для них висновку: під час розриву стосунків саме чоловіки більше, ніж жінки, відчувають емоційний біль.

Наукова робота почалася як спроба скласти карту найбільш поширених проблем у взаєминах, з якими стикаються пари за межами клінічних та консультаційних пунктів.

На думку вчених, по допомогу психологів звертаються в основному люди, які мають на це час, гроші й мотив для стабілізації стосунків. А як же всі інші?

Зараз дивляться

– Ми хотіли зрозуміти не тільки, з якими проблемами у взаєминах найчастіше стикається широка публіка, але і які почуття при цьому відчуває, – зізнався провідний автор проекту Райан Бойд.

Команда проаналізувала демографічні та психологічні характеристики майже 185 тис. осіб, які розповіли про свої проблеми у стосунках на анонімному онлайн-форумі.

Результати показали, що саме комунікативні складнощі були найчастішою проблемою. Водночас майже кожна п’ята людина відзначила труднощі з обговоренням кризових ситуацій, а кожен восьмий згадав проблеми довіри.

Вчені також намагалися зрозуміти, чи дійсно чоловіки менш емоційно залучені у взаємини, ніж жінки. Або ж чоловіки просто піддаються стигматизації через те, що вони діляться своїми почуттями.

Аналіз показав, що найчастіше люди згадували емоційний біль, викликаний проблемами, а не самі проблеми. Вони розповідали про це за допомогою таких слів, як жаль, розрив, сльози.

Всупереч очікуванням, результати дослідження показали, що чоловіки набагато частіше обговорюють розбите серце, ніж жінки. Ці дані свідчать що стереотип про те, що чоловіки менш емоційно залучені у стосунки, ніж жінки, може бути неточним.

Крім того, дослідники виявили, що чоловіки частіше звертаються по допомогу щодо стосунків у онлайн-середовище. Жінки ж вважають за краще допомогу психолога.

Дослідники відзначили, що формування більш точної картини допомагає краще зрозуміти, коли і чому в стосунках щось йде не так, потенційно допомагаючи парам уникнути найбільш поширених невдач на шляху до романтичного успіху.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка