Лікарка-педіатр Мічиганського університету здоров’я Сьюзан Вулфорд розповіла, в яких випадках батькам не варто поспішати давати дитині жарознижувальні, та як полегшити її стан без ліків.
Фахівчиня з дитячих хвороб зазначила, що, згідно з опитуванням, проведеним університетом, кожен третій батько може без необхідності давати дітям ліки для зниження температури.
Водночас більшість визнають, що субфебрильна температура (37-37,5 градусів) допомагає організму дитини боротися з інфекцією.
– Однак вони можуть не знати, що в цілому основний метод лікування лихоманки — просто забезпечити дитині комфорт, – впевнена Вулфорд.
Педіатр поділилася порадами про те, як впоратися з лихоманкою у дітей.
По-перше, лихоманка може допомогти в боротьбі з інфекціями, оскільки вона є частиною імунної відповіді: запобігання розмноженню вірусів і бактерій, а також вироблення більшої кількості лейкоцитів і антитіл.
По-друге, жарознижувальні препарати також маскують симптоми, знімають біль, який допомагає визначити джерело інфекції.
По-третє, замість ліків варто спробувати альтернативні методи для полегшення стану дитини та забезпечення спокійнішого сну.
Такі підходи, за словами педіатра, можуть містити підтримання прохолоди в кімнаті, недопущення перенапруження, легкий одяг. Можна також заохочувати рясне пиття і невелику порцію фруктового морозива.
Однак, якщо температура досягає 40 градусів і зберігається протягом тривалого періоду (понад 24 години для дітей віком до двох років або більше трьох днів для дітей віком від двох років), слід негайно звернутися до лікаря.