Топ-5 помилок радянського виховання

родина
Джерело: Pixabay

Жодна із систем виховання дитини не є ідеальною. Одні дії позитивно впливають на дітей, інші ж, навпаки, заважатимуть їхньому гармонійному розвитку.

Такі нюанси були й у радянської системи виховання дітей. Їх перерахувала психолог Галина Швець.

Топ-5 помилок радянського виховання

  • Рано віддавали дітей у дитячий садок

– Декретна відпустка тривала 56 днів, і діти у свої два місяці вже відвідували ясла замість того, щоб бути поряд зі своєю мамою, яка забезпечує задоволення всіх потреб дитини – у теплі, в їжі, в безпеці, в емоційному контакті. Це все – запорука повноцінного розвитку та емоційного благополуччя дитини, – каже Галина Швець.

  • Не всіх дітей забирали із садка

За словами психолога, ті батьки, які працювали у нічну зміну, залишали дітей у садку на весь робочий тиждень і забирали лише на вихідні. По суті, дітей виховували не батьки, а чужі люди, що також негативно.

Зараз дивляться
  • Застосовувалися фізичні покарання

Раніше було навіть прислів’я, що небита дитина – срібна, бита – золота. Водночас ніхто навіть не думав про правомірність таких дій.

  • Переучування шульги

Цю особливість намагалися змінити всіма способами, що також не йшло на користь. Могли й прив’язати ліву руку до стільця, і бити вказівкою або лінійкою по пальцях.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от ДЕТСКИЙ ПСИХОЛОГ ???? Галина Швец (@detilegko)

  • Пригнічення індивідуальності дитини

Раніше у дітей не було особливої можливості самовиражатися в школі, адже була обов’язкова шкільна форма, заборона на макіяж, сережки та незвичайні зачіски. Тоді жорстко регламентувався список літератури, а ще був тиск на духовну сферу життя, додає психолог.

Це також не сприяло різнобічному розвитку дитини.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка