Чи реально схуднути в найпроблемнішій зоні – стегнах? Як харчуватися та тренуватися, який спосіб життя вести? Секретами ідеальної фігури ділиться з Фактами ICTV нутриціолог-психолог Богдана Люлько.
– Як ви ставитеся до тіла, так і воно до вас, – зазначає фахівчиня.
Серед причин гладких стегон можуть бути психологічні і фізіологічні.
З точки зору фізіології це:
- надлишкова вага як така;
- анатомічна індивідуальна будова тіла, часто обумовлена генетично, тобто, ви маєте таку ж структуру тіла, як і ваші мама чи бабуся;
- лімфозастій (набряк).
А ось з психологічним фактором все складніше. Головна проблема більшості жінок – необ’єктивна оцінка власної фігури.
– Бо одна справа, коли надлишкова вага негативно впливає на здоров’я. І зовсім інша, коли чарівна дівчина ненавидить своє тіло і прискіпується до всього. І це необ’єктивно, – переконує Богдана Люлько.
Все дуже просто, насправді. Як ви до тіла (з агресією і боротьбою або з любов’ю і турботою), так і воно до вас.
Ми – те, що ми їмо
Аби схуднути, жінки часто мордують себе дієтами. Та результат їх не радує. Богдана запевняє, що дієта, а точніше, раціональне харчування, звичайно, впливає на об’єми стегон. Бо ми є те, що ми їмо. В прямому сенсі. Наше тіло на клітинному рівні будується з тих елементів, які потраплять до нас зовні, і тих, що виробляються всередині, коли ми рухаємось, нервуємо і спимо.
Основа здорового раціону – це цільні продукти. Тобто ті, на які ви дивитесь і бачите – м’ясо, риба, овочі, фрукти, крупи тощо. А ось переробленими продуктами, як-от ковбаса, паштети, напівфабрикати, зловживати не варто. А від таких сумнівних смаколиків, як чіпси, солодка газована вода, фастфуд, взагалі слід відмовитися.
Раціональне харчування і рухливий спосіб життя дають можливість всьому тілу, а не лише певній його частині, бути здоровим і енергійним.
Худнемо гармонійно, а не лише в стегнах
Активний спосіб життя, мінімальна кількість солодощів, цільні продукти в раціоні – запорука схуднення. Але вагу ви будете втрачати рівномірно, а не лише в певній частині тіла. Ви не можете сказати тілу: ану давай, скинь пару кілограмів тільки зі стегон. Чарівний крем для стегон, чарівний марафон схуднення стегон і таке інше – недобросовісний маркетинг.
– Єдине, що локально допоможе – лімфодренажний масаж. Після курсу такого масажу дійсно можна зменшити об’єми в певній частині тіла. Проте без подальшої підтримки з боку харчування і рухливого способу життя результати масажу дуже скоро зійдуть нанівець, – застерігає нутриціолог-психолог.
Спорт – запорука пружних сідниць
Та не харчуванням єдиним. Зменшити об’єми і додати пружності стегнам допоможуть вправи.
Найефективніші:
- Випади назад на одну ногу.
- Підйом на підвищення на одній нозі.
- Нахили на рівних ногах з невеликою вагою.
- Сідничний місток.
- Підняття і утримання ніг угорі.
- Присідання.
- Підйом ноги, лежачи на боці.
Та подібні вправи краще робити з інструктором, аби не травмуватися. А ось ходити вгору-вниз сходами та прогулюватися на довгі дистанції ви можете і самостійно.
Це корисно не лише для краси стегон, а й для здоров’я серця.