Щеплення проти Covid- 9 ослаблюють імунітет. Вакцини на основі мРНК можуть зламати код ДНК і призвести до непередбачуваних наслідків. Вагітним вакцинуватися не можна, тому що введений в організм матері коронавірус може вбити плід. За допомогою Сovid-вакцини людей чипують, перетворюючи їх на біологічних роботів.
Ці та ще багато інших, один безглуздіший за інший, міфів сьогодні можна почути переважно від людей, які вперто не бажають вакцинуватися від смертельно небезпечного вірусу і шукають цьому всілякі виправдання.
Що в їх твердженнях правда, а що відверте невігластво, Факти ICTV розбиралися разом із сімейним лікарем Людмилою Сердюк.
– Хочу одразу сказати, що після отримання дози вакцини ви не стаєте автоматично переносником коронавірусної інфекції. Тобто ви за жодних обставин не можете заразити нею інших, – зазначає терапевт загальної практики.
За словами Людмили Сердюк, підвищена температура, м’язовий біль та інші симптоми, які можуть з’явитися після уколу, свідчать не про те, що ви хворі, а про те, що ваша імунна система включилася і почала розпізнавати вірус, готуючись до його нейтралізації.
Однак люди взагалі схильні до міфотворчості. І вакцинація не стала винятком.
Covid-вакцина ослаблює імунний захист
Щеплення проти коронавірусної інфекції просто не може цього зробити, тому що мізерно мале, щоб розпалити полум’я захворювання. Завдання вакцин від Covid-19, як, втім, і всіх інших вакцин, що захищають нас від вірусних хвороб, познайомити організм з патогенним вірусом, навчити протистояти його атакам.
Важливо знати, що понад 95% хворих на Covid-19, зокрема й дуже важких, які перебувають на лікуванні в стаціонарах, не отримали жодної дози вакцини. А ті, які щепилися, але все ж захворіли, по-перше, як правило, мають складні фонові, хронічні патології. По-друге, саму коронавірусну хворобу вакциновані пацієнти переносять набагато легше.
мРНК-вакцини здатні зламати ДНК
Типове твердження людей, які абсолютно не мають уявлення про механізм роботи мРНК-вакцин на клітинному рівні.
Якби вони не полінувалися розпитати про це фахівців, то дізналися б, що дія мРНК націлена не на ядро клітини, а на клітинні складові – рибосоми, які відповідають за вироблення білка. Образно кажучи, мРНК вчить рибосоми виробляти білки з шипами, подібними вірусу SARS-CoV-2. Тільки завдяки саме таким білкам наша імунка отримує можливість розпізнавати коронавірус і реагувати на нього.
Іншими словами, мРНК взагалі ніяк не стикаються з геномом. Просто їх цьому не вчили і такого завдання не ставили.

Covid-вакцина чипує людину, перетворюючи її в біоробота
Вакцина проти Covid-19 має тільки одну мету – захистити і вберегти нас від смертельно небезпечного вірусу. Так само, як свого часу вакцина від чуми вберегла людство від вимирання. Розповіді про те, що за допомогою щеплень нас перетворюють на щось подібне ходячим Wi-Fi-роутерам, – плід фантазії не в міру вразливих особистостей.
Вагітним у жодному разі не можна робити щеплення
Справді, тема вакцинації досить болюча, коли йдеться про вагітних. Але тільки тому, що саме вагітні є групою особливого ризику в разі зараження природною інфекцією.
Вчені вивчили сотні випадків викиднів і передчасних пологів у нещеплених жінок із підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.
Крім того, тут потрібно розуміти, що на перебіг вагітності впливає дуже багато факторів, які можуть перетворити процес виношування плода в несприятливий. Це величезна тема для роздумів. Але зводити всі проблемні випадки тільки до того, що, мовляв, жінка отримала вакцину, і ось вам наслідки – надзвичайно безвідповідально.
Майбутнім мамам потрібно робити щеплення в обов’язково! Насамперед щоб захистити від важких ускладнень в разі Covid-захворювання і себе, і свою ще ненароджену дитину.
Наслідки Covid-вакцинації невідомі
Мільйони людей по всьому світу на сьогодні повністю щеплені від коронавірусної інфекції. Деякі країни показують майже 100% імунізацію. У Франції та Ізраїлі розпочали введення третьої дози, щоб захистити передусім людей віком від 65 років.
Тобто це не клінічні випробування, які можуть бути довгостроковими і проводитися щодо обмеженої групи добровольців.
Водночас науковці продовжують ретельно вивчати дію вакцин на людський організм з певною періодичністю після введення вакцинальних ін’єкцій. Вже накопичилося достатньо даних, які регулярно публікуються в медичних інтернет-виданнях. Серед них немає жодного результату, який хоча якось змусив сумніватися в безпеці та ефективності щеплень.
Зрозуміло, за винятком людей з алергією на той чи інший вакцинальний компонент.
Вакцинація може призвести до безпліддя
По-перше, науці про це нічого не відомо. Хоча від початку вакцинації минуло більше року. По-друге, якщо жінка не може мати дітей, то це не означає, що це наслідок вакцинації. По-третє, безпліддя може настати з дуже різних причин, які мали місце і до пандемії. Тому говорити про причинно-наслідковий зв’язок між безпліддям і вакциною проти Covid-19 принаймні некоректно.
Після вакцинації збільшується груди
Як свідчить медична практика, такі випадки практично виключені. Якщо не говорити про тимчасове збільшення лімфатичних вузлів у районі пахвових западин після введення вакцини. Але цей ефект сам собою проходить через кілька днів, тільки-но лімфовузли повернуться до свого звичайного розміру.