Літо – найкращий період для пікніків та активного відпочинку на природі. Однак затьмарити прекрасний час можуть комарі, бджоли та мошки, після укусу яких часто виникають неприємні відчуття.
Проте з приходом теплої пори року до лікарів найчастіше звертаються з укусами кліщів. Вони є переносниками таких хвороб, як бореліоз (хвороба Лайма), енцефаліт. Саме тому після прогулянки лісом або парком необхідно себе добре оглянути. Чим обробити укус кліща та що для цього потрібно – читайте в матеріалі.
Чим обробити укус кліща та що робити з початку
Сімейний лікар Тетяна Саска зазначає, що якщо ви побачили на собі кліща, його потрібно якнайшвидше витягнути. Це можна зробити самостійно або з допомогою лікаря. Для цього потрібно звернутись в травмпункт, який приймає пацієнтів цілодобово. Якщо не знаєте, де в вашому місті розташований травмпункт – запитайте у сімейного лікаря.
Чим обробити укус кліща та як його правильно витягнути: покрокова інструкція
- Візьміть пінцет та затисніть ним кліща.
- Обережно прокрутіть проти годинникової стрілки.
- Не крутіть кліща зі сторони в сторону й не стискайте його. Лише вгору й обережно.
Чим обробити укус кліща: які препарати підходять, а які – ні
Місце укусу потрібно обробити.
Проводити обробку необхідно за допомогою спирту, спиртовмісних розчинів або антисептиком.
Після цього за ураженою ділянкою необхідно кілька тижнів спостерігати. Якщо частина кліща залишилася в шкірі – прямуйте в травмпункт. З’явився висип на місці укусу, головний біль, лихоманка чи біль у м’язах чи суглобах – теж звертайтеся до сімейного лікаря.
Не використовуйте для видалення кліща такі народні засоби:
- олію;
- вазелін;
- гарячий сірник.
Це може стати причиною глибокого проникнення кліща та рясного слиновиділення.
Для профілактики потрібно під час прогулянок на природі прикривати всі відкриті ділянки шкіри: заправляти штани в шкарпетки та користуватися засобами, що можуть вас захистити.
