Журналісти популярного онлайн-видання Великої Британії поговорили з кількома експертами у сфері охорони здоров’я, які поділилися мудрими порадами про те, як позбутися похмілля.
– Здатність організму переробляти алкоголь справді може погіршуватися з віком, – каже терапевт Кетрін Басфорд.
За її словами, погіршення похмілля пов’язане зі зменшенням запасів важливого білка алкогольдегідрогенази, який допомагає розщеплювати алкоголь.
На думку лікаря загальної практики Росса Перрі, головний біль та нудота, які часто супроводжують похмілля, можуть бути викликані зневодненням.
– Алкоголь посилює потребу в сечовипусканні, змушуючи втрачати більше рідини. Але є просте рішення – пийте воду, – наполягає медик.
Він також рекомендує їсти продукти з високим вмістом калію, оскільки багато симптомів похмілля пов’язані не тільки з нестачею води в організмі, а й низьким рівнем електролітів.
За словами лікаря, швидко прибрати симптоми похмілля допоможе вживання наступного дня таких продуктів, як банани, апельсини, абрикоси, грейпфрут і диня, листова зелень, шпинат, броколі, картопля, гриби і горох.
Окрім продуктів, багатих на калій, лікар Росс припускає, що вживання продуктів, багатих на вітамін C, також може допомогти з похміллям, що підтверджено низкою досліджень.
За словами Перрі, прогулянка на свіжому повітрі також може допомогти. Але він наголошує, що не потрібно перенапружуватися, оскільки це може посилити зневоднення.
– Не соромно приймати парацетамол, якщо ви відчуваєте, що вам це потрібно, але також подумайте про те, щоб вийти на вулицю і подихати свіжим повітрям, яке допоможе очистити голову, – радить лікар.
Однак, на думку лікарів, найкращий засіб від похмілля — це профілактика.
Як запобігти похміллю:
- стежте за тим, скільки ви п’єте і наскільки міцним є кожен напій;
- вибирайте прозорі спиртні напої (наприклад, горілку або джин), а не темні (наприклад, ром) і червоне вино, оскільки останні містять хімічні речовини, звані конгенерами, які, як вважається, погіршують симптоми похмілля;
- пийте в зручному для вас темпі, а не в групі;
- пийте воду між напоями та наприкінці ночі, щоб розбавити алкоголь у шлунку та уповільнити його всмоктування;
- перед вживанням їжте їжу, яка в ідеалі включає вуглеводи, щоб не пити натщесерце, що збільшує ймовірність блювання або діареї.
Джерело: Express