Препарат, який часто призначають діабетикам і людям, що страждають від ожиріння, зацікавив ірландських учених.
Саме вони виявили, що семаглутид, крім своїх протидіабетичних властивостей, як-от зниження цукру в крові, здатний ще й стимулювати функцію клітин, що борються з раковими клітинами.
Досі вважалося, що дія препарату, який імітує кишковий гормон, полягала в зниженні апетиту хворих на діабет та ожиріння. Вони довше почувалися ситими, отже – не вживали надмірно їжу, таким чином уникаючи підвищення рівня цукру в крові.
І ось тепер завдяки дослідженню учених з Дубліна, виявилося, що цей популярний препарат можна розглядати як потенційно ефективний під час лікування онкологічних захворювань. Семаглутид активізує імунні клітини-кілери, які ведуть боротьбу з інфекціями та пухлинними процесами.
Природні клітини-кілери є частиною вродженої імунної системи організму – першою лінією захисту, яка починає діяти за першої ж ознаки появи аномальних клітин. Але у людей з ожирінням ці клітини дефектні, тобто, не можуть виконувати свої основні функції. А семаглутид відновлює їхню життєздатність.
– Невелике дослідження, в якому взяли участь лише 20 осіб, не надто вражає. Але сам факт, що за допомогою препарату можна простимулювати клітини-кілери, виглядає багатообіцяюче, — каже Донал О’Ши з Університетського коледжу Дубліна.

Джерело: Obesity Journal