Менше нервів та більше колискових. Як доглядати за немовлям під час війни

як зробити массаж новонарожденому
Джерело: Depositphotos

Війна в Україні стала стресовою ситуацією для всіх громадян, дуже складно й матерям з маленькими дітьми, адже вони турбуються не лише про своє життя, а й про малюків.

Психолог Інна Канюка розповіла, як доглядати за новонародженими під час війни.

За її словами, матері є головним джерелом інформації та прикладом для наслідування для своїх дітей. Щодо малюків, то їхнє самопочуття залежить від матері. Саме тому жінка має дбати про свій фізичний та емоційний стан.

Зараз дивляться

– Мамі необхідно дихати, рухатися, співати та плакати за потреби, – говорить Інна Канюка.

Важливо у цей час намагатися зберегти грудне вигодовування. Для цього мама має пити більше рідини та частіше прикладати малюка до грудей.

– За умови втрати молока необхідно продовжувати прикладати дитину до грудей після того, як погодували альтернативною їжею, – додає фахівець.

Необхідно дотримуватися режиму сну та прийому їжі. Відволікатися можна іграми.

За можливості хоча б раз на день треба виходити в місце, де є свіже повітря.

– Неймовірно заспокійливу силу для немовляти має голос мами або дорослого, який є гарантом безпеки малюка. Співайте колискові, – підсумовує психолог.

Щоб зберегти здоров’я психіки, важливо під час війни в Україні відволікатися від перегляду новин та більше часу проводити з рідними. Також треба довіряти інформації лише з перевірених джерел.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка