Омікрон-фактор: чому так багато вакцинованих людей заражаються Covid-19

коронавирус
Джерело: Depositphotos

Тут грають роль кілька факторів, починаючи з появи дуже заразного варіанту Омікрон. Цей штам з більшою ймовірністю заразить людей, нехай і без серйозних ускладнень. Плюс – його сплеск збігся з сезоном святкових подорожей.

– Люди можуть помилково думати, що вакцини проти Covid-19 повністю блокують інфекцію. Але щеплення в основному призначені для запобігання важким захворюванням, – говорить дослідник вірусів з Університету Міннесоти Луїс Манскі.

За його словами, вакцини, як і раніше, роблять свою роботу на цьому фронті, особливо для людей, які отримали ревакцинацію.

Дві дози вакцин Pfizer-BioNTech або Moderna, або одна доза вакцини Johnson&Johnson, як і раніше, забезпечують надійний захист від серйозних захворювань після зараження Омікроном. А бустери, особливо з вакцинами Pfizer і Moderna, підвищують рівень антитіл, щоб допомогти запобігти інфекції.

Зараз дивляться

Відомо, що Омікрон реплікується набагато ефективніше, ніж попередні варіанти. І якщо інфіковані люди мають високе вірусне навантаження, є велика ймовірність, що вони передадуть вірус іншим, особливо нещепленим.

У вакцинованих людей, які заразяться вірусом, більше шансів мати легкі симптоми, оскільки уколи запускають кілька захисних механізмів в імунній системі, що значно ускладнює прослизання Омікрона.

Рекомендації щодо гарантування безпеки не змінилися. Лікарі радять носити маски в приміщенні, уникати скупчення людей, робити щеплення і посилену вакцинацію. Незважаючи на те, що уколи не завжди вбережуть нас від зараження вірусом, вони збільшать ймовірність того, що ми залишимося живі й не потрапимо до лікарні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка