Попередня інфекція може не зупинити Омікрон, вся надія на вакцинацію – вчені

африка
Джерело: Depositphotos

Схоже, що люди, інфіковані більш ранніми Covid-варіантами, не захищені від штаму Омікрон, хоча вакцинація, як і раніше, запобігає серйозним захворюванням, заявила у четвер провідна південноафриканська вчена.

– Ми вважаємо, що попередня інфекція не забезпечує захисту від Омікрону, – сказала експерт Національного інституту інфекційних захворювань.

Описуючи в загальних рисах ранні дослідження Covid-варіанту, що недавно з’явився, вона зазначила, що лікарі спостерігають зростання повторних інфекцій Омікрону.

– Ми вважаємо, що число хворих буде рости в геометричній прогресії у всіх провінціях країни, – сказала вчена.

Під час прес-конференції в африканському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я вона особливо зазначила, що вакцини захищатимуть від важких хвороб, госпіталізацій і смерті.

Зараз дивляться

Новий варіант Омікрон, про який вперше повідомили у ВООЗ тижнем раніше, з’явився на різних континентах. Експерти організації повторили заклики до переосмислення заборон на поїздки в південні регіони частини Африки, враховуючи, що зараз про Омікрон повідомили майже в 20 країнах, а його джерело залишається нез’ясованим.

Так, Південна Африка та Ботсвана виявили цей варіант. Але ми не знаємо, де він міг зародитися. Карати людей, які просто виявляють або повідомляють про щось, щонайменше несправедливо, зазначили експерти ООН.

У середині листопада Південна Африка повідомляла про 300 випадків на день. У середу, 1 грудня, країна повідомила про 8 561 новий випадок порівняно з 4 373 днем раніше і 2 273 в понеділок.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка