Потужний дует: антитіла після хвороби плюс вакцинація дають кращий захист від Covid-19

вакцина
Джерело: Depositphotos

Згідно із дослідженням американських вчених, люди, які перенесли коронавірусну інфекцію і отримали вакцину від Covid-19, мають високоякісні антитіла, які дуетом діють проти Covid-варіантів більш ефективно, ніж окремо.

– Це показує, що не тільки кількість антитіл, але й їхня якість може поліпшуватися з часом, – зазначив керівник дослідження, імунолог і лікар Отто Янг.

За його словами, пошук оптимального поєднання антитіл може допомогти спрямувати майбутні профілактичні зусилля, зрозуміти, яка оптимальна схема вакцинації.

Пандемія продовжує поширюватися частково тому, що водночас із розвитком білка коронавірусу, який допомагає вірусу проникати в клітину-господар, з’являються нові варіанти, які, своєю чергою, допомагають інфекції легше поширюватися від людини до людини.

Зараз дивляться

В результаті антитіла, які людина виробила після ранньої інфекції або після вакцинації, можуть не захистити організм належним чином від цих нових варіантів.

У неінфікованих пацієнтів, які отримали одну з двох вакцин проти Covid-19, дослідники виявили антитіла, які були менш ефективними проти мутацій у нових варіантах, як-от Бета або Гамма, ніж проти вихідної генетичної послідовності, закодованої у вакцині.

Так само, коли дослідники проаналізували зразки крові людей, які були інфіковані коронавірусом до травня 2020 року, тобто до першого підтвердження варіантів, ефективність щодо нових варіантів була знижена порівняно з оригіналом.

Ці дані свідчать про те, що як легка інфекція, так і вакцинація виробляють антитіла, які роблять людину вразливою до нових варіантів.

Але результати різко відрізнялися для людей, які були інфіковані до травня 2020 року, а через рік були вакциновані. У них виявили антитіла, які не змінилися за ефективністю проти вихідної послідовності, але настільки ж ефективні проти нових варіантів.

– Ми могли передбачити, що антитіла будуть продовжувати розвиватися і поліпшуватися при багаторазовому впливі, але ми не очікували, що це відбудеться так швидко, – зазначив вчений.

Він висловив упевненість, що дослідження, подібні до цього, які показують, як змінюється якість антитіл, можуть допомогти дослідникам поліпшити впровадження вакцин і бустерів. Причому не тільки для Covid-19, але й для наступного патогена.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка