Правда чи неправда? Поширені міфи про ВІЛ та вірусні гепатити

віруси
Джерело: Depositphotos

Ніхто з нас не застрахований від інфікування ВІЛ та вірусними гепатитами. Велика кількість вірусів оточує нас кожного дня. Водночас ці захворювання не мають жодних специфічних симптомів. Людина може роками жити й не здогадуватися, що хворіє.

Крім того, навколо цієї теми існує багато помилкових думок. Тому ми хочемо допомогти вам перевірити свої знання з цієї теми. Факти ICTV підготували тест про міфи про ВІЛ та вірусні гепатити.

Зараз дивляться

Із 22 до 28 листопада триває другий Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, мета якого – нагадати про важливість вчасного виявлення ВІЛ та гепатитів.

ВІЛ та вірусні гепатити: що треба знати про захворювання та популярні міфи (ТЕСТ) Фото 1

Цьогоріч кампанія проходить на п’яти континентах у понад 40 країнах світу. Україна долучилася до цього процесу. Тиждень тестування в Україні відбувається за підтримки найбільшої пацієнтської організації країни БО 100% Життя.

Дмитро Скігірко.

– Тестуватися на ВІЛ та вірусні гепатити – вкрай важливо. Людина може роками не знати, що живе з вірусом ВІЛ чи гепатиту. Лише аналіз може виявити небезпечний для життя людини вірус, – говорить сімейний лікар Медичного центру найбільшої пацієнтської організації
БО 100 % Життя Дмитро Скіргіко.

За його словами, не варто боятися тестування, адже воно дає змогу підтвердити захворювання та вчасно розпочати лікування, яке є безкоштовним та доступним кожному. Лікування дасть змогу взяти віруси під контроль, і людина продовжить жити своїм звичайним життям. 

Голова найбільшої пацієнтської організації БО 100% Життя Дмитро Шерембей стверджує, що в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не здогадується про свій статус.

– Це сумно усвідомлювати, особливо, коли ми розуміємо, що ці хвороби можна контролювати. Гепатит виліковний у понад 90% випадків. ВІЛ – хронічна хвороба, але завдяки лікуванню можна жити, не втрачаючи в якості життя. Я можу це стверджувати як людина, що поборола гепатит і контролює ВІЛ, – додав він.

Тестування життєво важливе для початку лікування та зупинення передачі захворювання.

тестування на ВІЛ і гепатити

Із 22 до 28 листопада проходить другий Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Його мета – привернути увагу громадськості до важливості вчасного виявлення цих небезпечних захворювань.

Ініціатором заходу є найбільша франкофонна Коаліція Coalition PLUS, яка працює у понад 50 країнах світу і об’єднує близько 100 організацій.

У 2020 році до неї долучилася найбільша пацієнтська організація БО 100% Життя, яка ставить за мету покращення доступності лікування ВІЛ та гепатитів. Саме БО 100% Життя стала офіціальним провайдером Міжнародного тижня тестування на ВІЛ та вірусні гепатити в Україні.

Детальніше про ВІЛ та вірусні гепатити і як їх можна виявити – читайте в нашому матеріалі.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка