Простіше у виробництві, не потрібен холодильник: розроблено новий дизайн Covid-вакцини

ученые
Джерело: Depositphotos

Новий тип Covid-вакцини потенційно буде набагато простіше виробляти, а  для її зберігання та перевезення не знадобиться дороге холодильне обладнання, повідомляють дослідники Бостонської дитячої лікарні в США.

– Складне виготовлення сучасних вакцин проти коронавірусу ускладнює їх виробництво і поширення, особливо в менш розвинених країнах, – пояснює співавтор Гідде Плоєг.

Дослідники вважають, що їхня технологія може допомогти заповнити глобальні прогалини в імунізації і що та сама технологія може бути застосована до щеплень і від інших хвороб.

На відміну від нинішніх вакцин проти Covid-19, нова конструкція повністю базується на білку, що спрощує виробництво на багатьох підприємствах. Білок має у своєму складі два компоненти: антитіла, отримані з альпак, відомих як нанотіла, і частини вірусного шипового білка, який зв’язується з рецепторами в клітинах людини.

Зараз дивляться

– Ми можемо прикріпити весь спайковий білок або інші частини вірусу, і тим самим швидко і легко замінити вакцину проти всіх варіантів SARS-CoV-2, – стверджують вчені.

Сучасні Covid-вакцини стимулюють вироблення білка-шипа в тому місці в організмі, куди вони вводяться, і передбачається, що вони побічно стимулюють імунні клітини. Але, на думку дослідників, набагато ефективніше усунути посередника і поговорити безпосередньо з імунними клітинами. Головне – зуміти точно в них націлитися.

Оскільки експериментальна вакцина являє собою білок, а не інформаційну РНК, як вакцини Pfizer/BioNTech і Moderna, вона набагато краще підходить для великомасштабного виробництва.

Це потенційно може дати змогу виробляти вакцину в усьому світі, неподалік того місця, де її використовуватимуть. Команда подала патент на свою технологію і тепер сподівається залучити біотехнологічні або фармацевтичні компанії для подальшого тестування і, в кінцевому підсумку, клінічних випробувань.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка