Питання життя і смерті: як лікарні України справляються з відключеннями електрики

хирурги
Джерело: Depositphotos

Заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський повідомив в ефірі Національного телемарафону, що кожен медзаклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення. Після відключенні світла в більшості лікарень генератори спрацьовують автоматично – протягом декількох секунд.

– Кожна наша медустанова, яка має стаціонар, реанімаційне відділення та операційні, обов’язково забезпечена генератором тієї чи іншої потужності, – зазначив заступник міністра.

І уточнив, що десь генератори потужністю 200 кВт підтримують роботу цілого корпусу лікарні, десь установки з потужністю 5-10 кВт забезпечують роботу тільки операційних і критично важливого обладнання.

Зараз дивляться

За словами Богдана Боруховського, кожен медзаклад, законтрактований з Нацслужбою здоров’я (НСЗУ), має щонайменше один генератор.

Повідомляється, що з початку війни тільки з допомогою міжнародних партнерів в українські лікарні поставлено понад 400 генераторів. Ще частину медзаклади закупили самостійно або  коштом місцевих бюджетів.

Наразі МОЗ спільно зі Світовим Банком почав проєкт із закупівлі 1 100 генераторів, які в стислі терміни мають з’явитися в українських лікарнях. Ще 170 генераторів для медзакладів надасть ВООЗ, повідомив Богдан Боруховський.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка