Реакція на щеплення: Сovid-вакцина безпечна для людей зі схильністю до алергії

вакцинация
Джерело: Depositphotos

Нове дослідження американських вчених підтвердило безпеку вакцинації від Covid-19 щодо людей з важкими алергічними реакціями в анамнезі. Практично всі пацієнти, схильні до алергії, можуть повністю щепитися від смертельно небезпечного вірусу.

У дослідженні взяли участь понад 50 тис. медичних працівників, майже 500 з яких повідомили про серйозні алергічні реакції на ліки.

Результати опитування засвідчили, що 11,6% співробітників повідомили про алергічні реакції після отримання першої або другої доз мРНК-вакцини. Алергічний анамнез був пов’язаний із підвищеним у 2,5 раза відносним ризиком алергічних реакцій у вигляді кропив’янки та ангіоневротичного набряку. Однак, незважаючи на ці симптоми, всі співробітники благополучно отримали обидві дози Сovid-вакцини.

Зараз дивляться

– Результати цього дослідження можуть допомогти обґрунтувати очікування пацієнтів з історіями алергії високого ризику, – зазначила провідний автор Лілі Лі.

За її словами, можуть виникати такі симптоми, як кропив’янка і набряк, особливо після першої дози щеплення, але більшість зареєстрованих алергічних симптомів не перешкоджала завершенню серії дводозової вакцинації.

Таким чином, отримані дані підтверджують безпеку Сovid-вакцинації, незалежно від алергії в анамнезі.

У наших установах майже всі люди з алергією високого ризику змогли пройти серію дводозової вакцини, стверджують автори дослідження.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка