Вакцинація або зараження: що ефективніше для вироблення імунітету проти Covid-19

вакцина
Джерело: Depositphotos

Міцність імунного захисту, виробленого організмом у відповідь на природне зараження Covid-19 і на вакцину від цієї інфекції приблизно однакова. Але ризики від природної хвороби – безсумнівні. Це показав складний аналіз опитування, присвяченого цій проблемі, який провело Управління національної статистики США.

За допомогою тестування та інших даних експерти виявили епізоди зараження респондентів, щоб зробити висновок про те, чи були учасники раніше вакциновані чи ні.

Аналітики використовували спеціальну шкалу для оцінки епізодів інфікування з поправкою на відомі фактори ризику, такі як вік і депривація – замість підрахунку людей в дослідженні враховувалися дні, коли кожна людина зазнавала ризику зараження.

Зараз дивляться

В аналізі розглядалися два періоди. Перший період – з грудня 2020 року до середини травня 2021 року, коли домінував Альфа-варіант, – показав, що повна вакцинація знизила ризик позитивного результату тесту приблизно на 79%. Попереднє інфікування без вакцинації зменшило цей ризик приблизно на 65%. Іншими словами, вакцинація захищала більше, ніж природна інфекція.

Другий досліджуваний період  – з середини травня до середини серпня 2021 року – тоді також панував варіант Дельта. Повна вакцинація тоді знизила ризик позитивного результату тесту до 64-70%. Перенесене раніше зараження без вакцинації мало аналогічний ефект 65-77%.

У всіх аналізах дві дози вакцини були ефективнішими, ніж одна. Імунізація також показала високий захист від зараження Covid-19 з симптомами.

На думку дослідників, результати представленого аналізу можуть підвищити інтенсивність дебатів з приводу обов’язкової вакцинації, але життєво важливо, щоб політичні рішення ґрунтувалися на найкращому можливому статистичному аналізі.

У звіті також згадується, що питання про те, чи є природний імунітет від перенесеної інфекції таким самим ефективним, як і від вакцинації, поступово стає політизованим.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка