Вчені Медичного центру Еразмус в Роттердамі (Нідерланди) під час дослідження з’ясували, як навіть невелика кількість алкоголю під час вагітності пов’язана зі змінами обличчя дитини.
Дослідники вивчили 200 рис обличчя більш ніж 5 600 дітей шкільного віку, використовуючи 3D-зображення та алгоритм глибокого навчання. Вони виявили відмінності між рисами обличчя дітей, чиї матері вживали алкоголь під час вагітності, і тих, хто утримувався від спиртного.
З’ясувалося, що вживання лише 12 г алкоголю на тиждень було пов’язано з незворотними змінами обличчя дитини: більш коротким носом і невеликою регресією області під очима.
Що більше алкоголю вживали матері під час вагітності, то помітнішими виявлялися зміни обличчя.
Більшість матерів, які пили під час вагітності, також пили протягом трьох місяців до неї.
– Вплив алкоголю на дитину до народження може мати серйозні несприятливі наслідки для розвитку її здоров’я, – кажуть вчені.
За їхніми словами, якщо мати регулярно випиває велику кількість алкоголю, це може призвести до розладу алкогольного спектру плода, що позначається на обличчях дітей.
Діти з цим синдромом, як правило, мають дуже тонку верхню губу, гладку шкіру між носом і верхньою губою (губний жолобок), маленькі очі й перевернутий ніс. У них часто виникають проблеми з концентрацією уваги, завданнями на пам’ять, шкільними заняттями та спілкуванням.
З практичної точки зору, консультанти з питань охорони здоров’я стверджують, що не існує дози алкоголю, яка вважається безпечною, коли йдеться про розвиток майбутньої дитини.
Джерело: Sciencealert
Фото: Medicalxpress