Під час війни в Україні трапляються випадки зґвалтування українських жінок російськими військовими. Це злочин, у якому винен завжди ґвалтівник, і ніколи – потерпілі. Жінки мають запам’ятати це правило і не боятися після цього звертатися по допомогу.
Що постраждала має робити, якщо її зґвалтували?
– Подбати про себе найкращим чином. Першочергово – звернутися по медичну допомогу за можливості. Одразу після – звернутися до поліції та написати заяву. Ви ні в чому не винні, тому вам не має бути соромно. Кривдник повинен бути покараний. І обов’язково зверніться по психологічну допомогу, – радять психологи.
Крім того, важливо пропрацювати свої емоції, адже зґвалтування – це не лише фізичне насильство, а й емоційна травма.

Рекомендації:
- приділити увагу емоціям, це допоможе уникнути психологічних проблем у майбутньому;
- пам’ятати, що люди по-різному реагують на це, через це вони потребуватимуть різної допомоги – дехто віддаляється від друзів та родини, інші – потребуватимуть підтримки;
- необхідно задуматися про професійну підтримку психолога, адже таку травму важко пропрацювати самостійно;
- проблеми з харчуванням та нічні кошмари – нормальна реакція на насильство, тому треба приділяти цьому особливу увагу – намагатися повноцінно харчуватися та висипатися;
- можна долучитися до групи підтримки та поспілкуватися з людьми, які пережили те саме.
Головне у такій ситуації – не мовчати. Наприклад, щоб отримати безкоштовну конфіденційну допомогу психолога або психотерапевта, потрібно коротко описати свій запит і залишити заявку на сайті tellme.com.ua.
За умови перебування на тимчасово окупованій території повідомити про злочин можна в Офіс генерального прокурора (телефон – 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal), електронна пошта – conflict2022.ua@gmail.com (зазначити свої ПІБ і засоби зв’язку).
Джерело: Психологічна підтримка