З чим засвоюється залізо: найкращі комбінації продуктів і вітамінів

чилі кон карне
Джерело: Unsplash

Залізо є важливим мінералом, необхідним для транспортування кисню в крові та підтримки енергії. Його засвоєння залежить від багатьох факторів, зокрема продуктів і вітамінів. З чим засвоюється залізо, а що не можна приймати разом з ним – у матеріалі Фактів ICTV.

Як покращити засвоєння заліза

При залізодефіцитній анемії організму бракує мікроелементу для утворення нових здорових еритроцитів. Щоб отримати максимальну дозу необхідних речовин, важливо знати найкращі комбінації заліза з продуктами та вітамінами.

Вітамін C (аскорбінова кислота) та продукти, багаті на вітамін C – апельсини, лимони, полуниця, ківі, болгарський перець, броколі, томати – покращуть засвоєння заліза.

Зараз дивляться

Наприклад, шпинат (джерело заліза) чудово комбінується з апельсиновим соком чи полуницею (вітамін C), квасоля (джерело заліза) прекрасно смакує з томатним соусом (вітамін С).

Дієтологи наголошують, що організм засвоює залізо з продуктів тваринного походження набагато краще, ніж з рослинних.

Тому якщо в людей, схильних до анемії, на обід  курка (залізо) з броколі (вітамін С) , а на вечерю – яловичина (залізо) з кіноа чи квасолею (залізо) та помідорами (вітамін C), це буде дуже корисне меню.

Однак лікарі застерігають, що надмірна кількість заліза за один прийом може завдати шкоди кишківнику та призвести до запалення слизової оболонки шлунка.

Навіть якщо доза менша, але пацієнт приймаєте залізо довше ніж потрібно, з часом це може призвести до болю у суглобах, втоми, підвищення рівня глюкози в крові і навіть до зниження лібідо.

Що не можна приймати разом із залізом

Продукти, багаті на кальцій: молоко, сир, йогурт, вітамінні кальцієві добавки нейтралізують дію заліза.

Цільнозернові злаки, бобові, горіхи, насіння зменшують вміст фітатів. Щоб не зашкодити організму, дієтологи рекомендують замочувати їх перед приготуванням.

Чай, кава, червоне вино містять поліфеноли, котрі вступають у реакцію з залізом. Їх найкраще пити між прийомами їжі.

Джерело: Healthline

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка