Був паралізований 12 років: в Італії вперше на законній підставі застосували метод евтаназії

эвтаназия

В Італії вперше в історії медицини на законній підставі застосовано метод евтаназії щодо чоловіка, який внаслідок паралічу був прикутий до ліжка 12 років.

Евтаназія – практика припинення життя людини, яка страждає на невиліковне захворювання й потерпає внаслідок цього від нестерпних страждань.

Повідомляється, що Федеріко Карбоні з портового міста Сенегалія довелося подолати низку юридичних й бюрократичних проблем, перш ніж він отримав право накласти на себе руки.

Зараз дивляться

Більше року ЗМІ інформували італійців про страждання 44-річного чоловіка, відомого як Маріо, та його спроби піти з життя за допомогою самогубства в присутності лікаря.

Маріо став паралізованим 12 років тому після дорожньо-транспортної пригоди.

Повідомляється, що Маріо неодружений. У минулому він водій вантажівки. Перед введенням фатального препарату він був оточений рідними, друзями і людьми, які допомогли йому досягти мети.

На пресконференції в четвер, 16 червня, національний секретар Асоціації правозахисників Філомена Галло зачитала лист, який Карбоні написав минулого місяця.

– Я не можу заперечувати, що шкодую про розставання з життям, я був би неправий, якби сказав інакше. Тому що життя прекрасне, і у нас воно тільки одне. Але тепер я, нарешті, можу літати, куди захочу, – йдеться в листі.

За словами Галло, Карбоні продовжував боротися, навіть коли його здоров’я погіршилося.

– Федеріко хотів реалізувати своє право на вільний вибір в Італії, і він знав, що його опір стане свободою, доступною для всіх, – сказала вона.

Зазначається, що справа Карбоні висвітлила низку протиріч і обмежень італійського законодавства, які активісти руху за право на смерть десятиліттями оскаржують в країні. Нагадаємо, що Італія є резиденцією римсько-католицької церкви, що чинить значний вплив на біоетику.

Постанова суду оголосила евтаназію дозволеною в Італії за певних обмежувальних обставин. Але законів, які забороняли б цю практику, немає.

Повідомляється, що у невиліковно хворих італійців є можливість поїхати до Швейцарії, щоб накласти на себе руки. Але це дорога і здебільшого фізично складна подорож.

Нагадаємо, що в 2017 році італійський парламент ухвалив закон, яким надавав право дорослим громадянам обирати медичну допомогу в кінці життя. Вона, зокрема, передбачає умови, на яких громадяни можуть відмовитися від лікування для підтримки життя, включно зі штучним харчуванням, гідратацією й вентиляцією легень.

У знаменній постанові 2019 року Конституційний суд Італії заявив, що допомога в самогубстві не може вважатися злочином за дотримання певних умов. А саме:

  • пацієнт повинен бути повністю психічно дієздатним;
  • хворіти на невиліковну недугу, яка викликає важкі та нестерпні фізичні або психологічні страждання;
  • підтримувати життя доводиться за допомогою відповідних процедур.

Критики цього закону говорять, що він може змусити невиліковних пацієнтів робити трахеотомію або інші процедури тільки з метою отримання допомоги під час самогубства.

Фото: Luca Coscioni Association

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка