Щоб краще зрозуміти, як мікроби впливають на наше здоров’я, вчені Стенфордського університету вперше створили синтетичний мікробіом людини, об’єднавши 119 видів бактерій, природним чином присутніх в організмі людини.
Повідомляється, що дослідники давали суміш мишам, у яких не було власного мікробіому. Бактеріальні штами приживалися і залишалися стабільними навіть, коли вчені вводили інші мікроби.
Зазначається, що новий синтетичний мікробіом показав здатність протистояти агресивним патогенам і формувати у мишей здорову імунну систему, як це робить повний мікробіом.
– Це працює навдивовижу добре, – зазначила керівник дослідження, гастроентеролог зі Стенфордського університету Еліс Ченг.
Ченг та її колеги тепер можуть використовувати новий синтетичний мікробіом, щоб дізнатися про роль кожного окремого мікроба, і ці знання можуть допомогти лікарям впоратися з іншими захворюваннями.
На думку вчених, краще розуміння мікробіому потенційно може посприяти створенню ефективного способу лікування багатьох захворювань.
Зазначається, що медики вже можуть застосовувати мікробіом для лікування небезпечних для життя кишкових інфекцій, викликаних бактеріями Clostridium difficile. Їм досить пересадити кишкові бактерії від здорового донора, і інфекція зазвичай проходить.