Команда вчених Оксфордського університету під час експерименту з’ясувала, що цифрові пристрої, які люди носять на собі, відстежують прогресування хвороби Паркінсона ефективніше, ніж клінічні спостереження.
За словами вчених, отримані результати не є лікуванням хвороби Паркінсона. Швидше, вони допомагають оцінити, чи уповільнюють нові ліки та інші методи лікування прогресування патології.
Повідомляється, що кожен пацієнт носив шість таких датчиків – на грудях, біля основи хребта і по одному на кожному зап’ясті та стопі.
Пристрої відстежували 122 фізіологічні показники, кілька десятків з яких чітко вказували на прогресування захворювання, включно з напрямком руху пальця ноги під час кроку, а також довжиною та регулярністю кроків.
Досі, за словами вчених, випробування ліків від хвороби Паркінсона ґрунтувалися на клінічній оцінці, яка могла пропустити зміни, що відбуваються день у день або можуть не проявлятися чітко під час періодичних візитів до лікаря.
Вчені зазначають, що вони з оптимізмом дивляться на можливість використання таких датчиків для відстеження інших захворювань, наприклад, хвороби Альцгеймера, а також безлічі патологій, що об’єднують біоінженерію, клінічну науку і науку про рух.